2 травня – Міжнародний день Гаррі Поттера, Всесвітній день паролів

2 травня – Міжнародний день Гаррі Поттера, Всесвітній день паролів

2 травня в церковному календарі – день перенесення мощей князів Бориса і Гліба. Вони були синами князя Володимира Великого. Їх підступно вбили під час боротьби за княжий престол найманці їхнього старшого брата Ярослава. Нетлінні мощі святих були перенесені до Борисоглібського храму, що побудували в Вишгороді.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 2 травня:

1312 рік — Папа Римський Климент V передає майно тамплієрів Ордену госпітальєрів;

1611 рік — опубліковують першу офіційно санкціоновану англомовну версію Біблії — “Біблію короля Якова”;

1668 рік — Перший Аахенський мир, що укладають між Францією й Іспанією;

1817 рік — в Одесі засновують Рішельєвський ліцей;

1848 рік — у Львові створюють першу українську політичну організацію — Головну Руську Раду;

1892 рік — в Києві запускають електричний трамвай;

1945 рік — командувач оборони Берліна Гельмут Вейдлінг підписує наказ про капітуляцію;

1980 рік — з візиту до столиці Заїру Кіншасу починається перша в історії Ватикану поїздка папи римського (Івана Павла II) до Африки;

1982 рік — під час Фолклендської війни британська атомна субмарина потоплює аргентинський крейсер “Генерал Бельграно”;

1986 рік — перемігши “Атлетіко (Мадрид)” 3:0, “Динамо (Київ)” отримує Кубок Кубків 1985/86;

2011 рік — за твердженням адміністрації США, цієї ночі в ході таємної операції американського спецназу, проведеної в місті Абботтабад (Пакистан), убивають Осама бен Ладена;

2014 рік — внаслідок нападу проросійських активістів на проукраїнський марш в Одесі та пожежі в одеському Будинку профспілок гине 48 людей.

Цього дня народилися:

1933 рік — українська художниця в графічному стилі Галина Гаркавенко;

1988 рік — український громадський діяч та підприємець Олександр Тодорчук;

1993 рік — майор ЗСУ, Герой України Кизило Андрій Олександрович.

Який сьогодні день в Україні і світі

2 травня в Україні і світі святкують Всесвітній день паролів. Це свято проводиться щороку у перший четвер травня і було запропоноване експертами Intel. Ідея була підтримана IT-галуззю. День було створено для того, щоб нагадати користувачам про важливість створення надійних паролів, які б захищали особисту інформацію в Мережі. Вперше свято відсвяткували 2013 року. Цього дня користувачів закликають оновити всі свої старі паролі.

Міжнародний день поінформованості про цингу. Цей день присвячений хворобі з назвою “цинга”, яка ще кілька століть тому була дуже поширеним явищем серед моряків, що тривалийй час харчувалися без фруктів і овочів. Через цингу виникає недостатність вітаміну С, який міститься у великій кількості саме в свіжих овочах та фруктах. Як наслідок з’являється кровоточивість ясен, порушується синтез колагену тощо.

Всесвітній день тунця. В основному дата носить екологічну спрямованість, адже вона привертає увагу людей до необхідності захисту рибних ресурсів в усьому світі. Подія була створена за ініціативи Генасамблеї ООН в грудні 2016 року.

Міжнародний день Гаррі Поттера. Свято, на думку поттероманів, було створене колишнім прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном 2012 року, хоча немає доказів цього факту. За сюжетом книжок саме 2 травня 1998 року відбулася фінальна битва за чарівний світ із прихильниками Волан-де-Морта.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *