Чистий четвер: що варто знати про цей день

Чистий четвер: що варто знати про цей день

Сьогодні, 2 травня, Чистий або Великий четвер. Це – четвертий день Страсного тижня перед Великоднем.

Біблійна подія, яку згадують цього дня, – Таємна вечеря, на яку Христос зібрав апостолів і встановив обряд причастя (євхаристію). Він показав учням хліб і вино, сказавши: “Це тіло Моє, а це є кров Моя”.

Під час Таємної вечері Ісус знав, що незабаром один із учнів зрадить його. Так і сталося – коли всі вийшли на молитву в Гефсиманський сад, Іуда Іскаріот видав свого вчителя охоронцям, отримавши за це 30 срібняків.

Також під час Таємної вечори Ісус омив ноги апостолам, показавши їм приклад смирення істинного християнина і братньої любові. З того часу на Чистий четвер прийнято мити тіло, щоб досягти духовного та тілесного очищення.

У Чистий четвер прийнято відвідувати церковну службу та причащатися. З храму віруючі несуть запалену свічку додому, намагаючись не погасити вогонь. Така свічка захистить будинок від будь-яких хвороб та пожежі.

У храмах від четверга і до Великодня згадують земні страждання Христа перед його розп’яттям. Обов’язково читають 12 Страсних Євангелій, де йдеться про страждання Ісуса перед стратою.

Вдома цього дня готуються до Великодня – миють вікна, прибирають в оселях, а також печуть паски та фарбують крашанки.

Купання – один із найважливіших обрядів у Чистий четвер. Віряни це роблять на згадку про те, що Ісус Христос омив ноги апостолам перед початком Таємної вечері.

Чистий четвер – важливе церковне свято, а тому існує і багато заборон. Зокрема, наші предки вірили, що не можна позичати речі з будинку, навіть якщо вас про це дуже попросять. Вважається, що з предметом ви віддаєте добробут і своє щастя. Заборонено думати про погане чи гріховне, сваритися та лаятися.

Всі роботи з приготування до Великодня варто завершити саме в Чистий четвер і в жодному випадку не переносити їх на п’ятницю, яку віряни називають Страсною.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *