8 травня: День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Міжнародний день Червоного Хреста

8 травня: День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Міжнародний день Червоного Хреста

8 травня в церковному календарі — день пам’яті Іоана Богослова.Також відомий, як Іоан Зеведеєв, є одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа і єдиним, який помер природною смертю. Він був сином Зеведея і братом апостола Якова. Іоан мав прізвисько “Богослов” через свої глибокі богословські твори і вважається автором кількох книг Нового Завіту, включаючи Євангеліє від Іоана, три послання Іоанна та Одкровення Іоана Богослова.

Іоан Богослов також відомий як “учень, якого любив Ісус”, і часто зображується на іконах у поважному віці, у червоному одязі, з пером і книжкою в руках, а поруч з ним зазвичай присутній ангел або орел. Він був одним з трьох апостолів, які були найближчими до Ісуса, разом з Петром і його братом Яковом.

Віряни моляться Іоану Богослову, щоб врятуватися від отруєння, тому що, коли його хотів отруїти імператор, то отрута не подіяла на апостола.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 8 травня:

1541 рік — іспанський конкістадор і мандрівник Ернандо де Сото відкриває річку Міссісіпі, котру він назвав Річка Святого Духа;

1660 рік — Карла II проголошують королем Англії, що закінчило 11-літню громадянську війну;

1794 рік — страчують на гільйотині 51-річного французького хіміка Антуана Лорана Лавузьє, вся вина котрого перед “революційним народом” полягала в тому, що він працював у Генеральному відкупі, установі, що збирала податки;

1847 рік — шотландський винахідник зі Стонгейвена Роберт Томсон (1822—1873) отримує патент на гумову камеру для коліс;

1886 рік — доктор Джон Пембертон з Атланти вперше продає свій лікувальний еліксир, сьогодні його продають по всьому світу під назвою “Coca-Cola”;

1900 рік — Андрей (Шептицький) стає митрополитом Львівським;

1926 рік — відбувається перший авіапереліт над північним полюсом;

1933 рік — Магатма Ґанді починає голодний страйк проти британського панування в Індії;

1947 рік — Франція виходить зі складу Міжнародного валютного фонду;

1951 рік — Іван Драч публікує свій перший вірш;

1953 рік — перший французький конвертоплан Сюд-Вест SO 1310 “Фарфаде” здійснює перший політ як гелікоптер;

1962 рік — у Лондоні прииняють ходити останні тролейбуси;

1994 рік — Азербайджан приєднується до договору про припинення вогню в Карабаху.

Цього дня народилися:

1917 рік — видатний український художник-сценограф, педагог Данило Лідер;

1952 рік — український педагог, доктор педагогічних наук Олег Михайличенко;

1962 рік — український письменник, лавреат малої Шевченківської премії 1997 року Олесь Ульяненко.

Який сьогодні день в Україні і світі 

8 травня в Україні і світі святкують День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цей день присвячений пам’яті жертв Другої світової війни і є частиною міжнародного вшанування. Він був встановлений згідно з законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”.

Цей день має на меті вшанувати пам’ять всіх жертв війни, а також нагадати про важливість примирення та миру. Україна долучилася до європейської традиції відзначення перемоги над нацизмом, визнаючи внесок усіх борців проти нацизму та вшановуючи пам’ять загиблих. Символом цього дня є червоний мак, який є міжнародним символом пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

2023 року, Україна зустріла цей день у контексті повномасштабної збройної агресії, що нагадало про важливість пам’яті та необхідність боротьби за мир. Заходи, пов’язані з цим днем, включали покладання квітів, урочисті збори, тематичні заходи в навчальних закладах, а також молебні та служби в храмах на згадку про загиблих.

Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Ця дата обрана на честь дня народження Жана-Анрі Дюнана, засновника Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) і першого лауреата Нобелівської премії миру. День є важливим для вшанування принципів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, який включає близько 97 мільйонів добровольців по всьому світу.

Всесвітній день фасіліті-менеджменту. Щорічно святкують у другу середу травня і визнає життєво важливу роль фахівців з управління експлуатацією будівель і споруд. Це професіонали, які забезпечують, щоб будівлі та послуги відповідали потребам людей, які в них працюють і відвідують їх щодня.

Міжнародний день боротьби з таласемією.  Цей день був заснований Міжнародною федерацією таласемії (Thalassaemia International Federation, TIF) і спрямований на просування кращих методів лікування та догляду за хворими.

Всесвітній день боротьби з раком яєчників. Подія має на меті підвищення обізнаності про рак яєчників, його симптоми та ризики для жінок у всьому світі. Рак яєчників часто називають “тихим вбивцею”, оскільки він може не мати виражених симптомів на ранніх стадіях, що ускладнює його своєчасне виявлення.

День вільної торгівлі. Він присвячений просуванню та захисту політики вільної торгівлі. Цей день підкреслює важливість вільної торгівлі для економічного зростання, створення робочих місць і покращення рівня життя. Він також сприяє усуненню бар’єрів у торгівлі та створенню рівних умов для бізнесу в усьому світі.

Всесвітній день віслюка. Цей день був започаткований із метою вшанування віслюків, які відіграли важливу роль у житті людей протягом історії. Віслюки були одними з перших тварин, яких люди почали використовувати для перевезення вантажів, і вони працювали на будівництві єгипетських пірамід. Вони завжди виконували важку роботу з гордістю і витривалістю.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *