10 травня: День довіри своїй інтуїції, Всесвітній день руху для здоров’я

10 травня: День довіри своїй інтуїції, Всесвітній день руху для здоров’я

10 травня в церковному календарі – день пам’яті апостола Симона. Святий апостол Симон Зилот був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Він також відомий як Симон Кананит. Симон Зилот походив з міста Кана Галилейського. Його прізвисько Зилот в перекладі з грецької означає “ревнитель”. Це вказує на його ревності до іудейського закону.

А ось Кананит пояснюється як “уродженець Кана” або “ревнитель”. Симон був присутній на першому диві Ісуса – перетворенні води в вино на весіллі в Кані Галилейській. Він прийняв дар Святого Духа разом з іншими апостолами в день П’ятидесятниці.

Святий апостол Симон проповідував в Іудеї, Єгипті, Лівії, Киринеї та Британії. За преданням, Симон Зилот помер мученицькою смертю на Чорноморському узбережжі Кавказу, можливо в Абхазії або Персії. Його мощі зберігаються в різних місцях, включаючи Новоафонський монастир в Абхазії та базиліку апостола Андрія Первозванного в Кельні.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 10 травня:

1881 рік — Румунія стає королівством;

1925 рік — у Києві урочисто відкривають міст імені Євгенії Бош, побудований за проєктом Євгена Патона;

1940 рік — Вермахт вторгається на терени Бельгії, Нідерландів та Люксембургу;

1940 рік — Невілл Чемберлен подає у відставку з посади прем’єр-міністра Великої Британії,  новим британським прем’єром стає Вінстон Черчилль;

1975 рік — американський атлет Браян Олдфілд першим в історії штовхає ядро далі 21 метра (його рекорд був побитий тільки через 12 років);

1993 рік — у Киргизстані запроваджують національну валюту (сом);

1993 рік — на вершині Евереста одночасно збирається 40 чоловік з дев’яти експедицій — рекордна кількість людей на цій горі;

1995 рік — у Таджикистані запроваджують таджицький рубль, який у жовтні 2000 року змінюють на сомоні;

1997 рік — у селі Семашки в Чечні викрадають знімальну групу телекомпанії НТВ на чолі з журналісткою Оленою Масюк;

2006 рік — землетрус силою 4,7 бала за шкалою Ріхтера відбувається в Греції.

Цього дня народилися:

1916 рік — українська художниця Алла Лисянська;

1961 рік — український поет і видавець, власник і директор видавництва А-ба-ба-га-ла-ма-га Іван Малкович;

1980 рік — солдат Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, Герой України Олександр Мацієвський.

Який сьогодні день в Україні і світі

10 травня в Україні і світі святкують Міжнародний день арганії. Подія присвячена підвищенню обізнаності про арганію – дерево, що росте лише в Марокко і відоме своєю витривалістю та багатогранною корисністю. Арганія (Argania spinosa) походить з регіону Марокко на південь від Сахари, особливо поширена в посушливих і напівпосушливих районах. Вона відіграє вирішальну роль у підтримці екологічного балансу, збереженні біорізноманіття та підтримці життєдіяльності місцевих громад.

День океану-матері. Ця подія присвячена визнанню життєво важливої ролі, яку океани відіграють у підтримці життя на Землі, і підвищенню обізнаності про важливість захисту та збереження наших морських ресурсів.

Всесвітній день господарювання. Цей день присвячений визнанню та оцінці роботи професіоналів з управління об’єктами, які відіграють вирішальну роль у забезпеченні безпеки, ефективності та стійкості будівель та інфраструктури. Управління об’єктами охоплює широкий спектр діяльності, включаючи технічне обслуговування, ремонт, прибирання, безпеку та керування енергією тощо. Це складна та відповідальна сфера, яка вимагає високого рівня знань, навичок та професіоналізму.

День довіри своїй інтуїції. Це день, який спонукає людей дослухатися до свого внутрішнього голосу та довіряти своїм інстинктам. Інтуїція – це здатність зрозуміти щось негайно, без необхідності свідомого міркування. Це потужний інструмент, який може допомогти людям приймати рішення, вирішувати проблеми та орієнтуватися в життєвих труднощах.

Всесвітній день боротьби з системним червоним вовчаком. Ця дата призначена для підвищення обізнаності про системний червоний вовчак (лупус) – хронічне аутоімунне захворювання, яке може впливати на різні органи та системи в організмі.

Всесвітній день руху для здоров’я. Це чудова нагода відзначити фізичну активність та підтримку здорового способу життя.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *