На Тернопільщині знову відключають електрику: графіки для населення

На Тернопільщині знову відключають електрику: графіки для населення

В енергосистемі країни продовжує зберігатися дефіцит, і впровадження попередніх графіків не дало змоги стабілізувати енергосистему, повідомляє “Тернопільобленерго”.

“Саме тому, за вказівкою диспетчера НЕК “Укренерго”, з 00 год. до 09 год. та з 16 год. до 24 год. 16 травня будуть застосовуватися ГПВ при перевищенні гранично допустимих величин споживання електричної енергії для Тернопільської області”, – зазначили в компанії.

ГПВ – це той графік погодинного відключення електроенергії, який застосовувався під час важкої ситуації в енергетиці в 2022-2023 роках. 

Даний  графік погодинних вимкнень електроенергії на тиждень з 13 по 19 травня 2024 р. оприлюднений на офіційному сайті (https://www.toe.com.ua/news/71) АТ “Тернопільобленерго”.

В графіку передбачається черговість вимкнення 6 через 3 години або 3 через 6 годин. Тобто виходячи із погодинного навантаження на енергосистему, енергетики будуть корегувати це навантаження, вмикаючи або вимикаючи певну групу споживачів. 

Якщо хтось із споживачів не пам’ятає свою групу, то її можна перевірити в Додатку (https://www.toe.com.ua/news/71) до ГПВ, який теж є на сайті АТ “Тернопільобленерго”.

Енергетики наголошують, що групи споживачів в ГПВ залишилися незмінні.

В разі раціонального використання електричної енергії споживачами та дотримання  Тернопільською областю доведених НЕК «Укренерго» лімітів споживання електричної енергії енергетики не будуть застосовувати додаткові черги.  

Але потрібно бути готовими і до застосування додаткових черг при збільшення обсягу споживання електричної енергії або ж зменшенні дозволеної величини потужності для області.
  
Виходячи із доведених НЕК «Укренерго» лімітів споживання для Тернопільської області, важким залишається «проходження» нашою областю ранкових та вечірніх максимумів навантаження споживання електроенергії. Тому в дані періоди, надзвичайно важливим є питання економії електроенергії.

Час вимкнення та відновлення електропостачання може відрізнятись від заявленого у ГПВ на 10-20 хвилин. Таке відхилення пов’язане із технологічним процесом перемикання між чергами.

Електроенергія може бути відсутня також з інших причин, зокрема через аварії або ремонтні роботи в електромережах.

Важливо пам’ятати, що відразу після вимкнення електроенергії потрібно відключити від мережі усі прилади, які споживають багато електроенергіії, і не поспішати їхивмикати у перші хвилини після ввімкнення електроенергії.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *