Роботодавці Тернопільщини, які працевлаштують осіб з інвалідністю, отримають компенсації

Роботодавці Тернопільщини, які працевлаштують осіб з інвалідністю, отримають компенсації

З початку року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 430 осіб з інвалідністю (серед них 34 учасників бойових дій, 43 ВПО). З них: 369 – мали статус безробітного; 76 – працевлаштовано; 22 – проходили професійне навчання; 11 – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру; 18 – отримали ваучери на оплату навчання.

Зараз для 176-и безробітних згаданої категорії продовжується добір підходящих місць праці.

Роботодавці області пропонують 105 вакансій для осіб з інвалідністю. Найбільше потрібні водії (24 вакансії – із зарплатою до 15 тис. грн), продавці різної спеціалізації (13 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), підсобні робітники (6 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), лікарі різної спеціалізації (4 вакансії, зарплата до 15 тис. грн), інженери різної спеціалізації  (4 вакансії – із заробітною платою до 8,1 тис. грн) та слюсарі з ремонту рухомого складу (4 вакансії, зарплата до 9,2 тис. грн).

Роботодавці, які працевлаштовують людей з інвалідністю, можуть отримати: 

1. Компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю I чи II групи. ЇЇ граничний розмір:

106,5 тис. грн – якщо працевлаштована особа з інвалідністю І групи,

71 тис. грн – за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи.

2. 50% витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної з/п, за працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше 1 місяця. Термін працевлаштування такого безробітного – понад 1 рік. Термін виплат – 6 місяців упродовж 1 року. розмір компенсації становить 8000 гривень. Щоб отримати цю компенсацію, роботодавець протягом двох місяців з дня працевлаштування людини з інвалідністю має подати заяву до центру зайнятості.

3. Компенсацію за працевлаштування людей з інвалідністю зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які були прийняті на роботу після початку повномасштабної агресії. Це компенсація мінімальної заробітної плати, тобто 8 тис. грн. Максимальна тривалість компенсації – 6 місяців. Подати документи можна в електронній формі через портал Дія.

За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» – 0635765756.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *