4 травня – Всесвітній день щедрості, Міжнародний день пожежників, Всесвітній день садівництва

4 травня – Всесвітній день щедрості, Міжнародний день пожежників, Всесвітній день садівництва

4 травня в церковному календарі – день пам’яті мучениці Пелагеї. Відома як діва тарсійська у Киликії, є однією з ранніх християнських святих. Її історія пов’язана з часами гонінь на християн за часів римського імператора Діоклетіана. Пелагея була благородною дівчиною, яка вирішила не виходити заміж за земного чоловіка, а зберегти своє дівство для небесного нареченого — Ісуса Христа. Вона була хрещена таємно і, згідно з легендою, прийняла мученицьку смерть за свою віру.

Свята Пелагея вважається заступницею птахів, як диких так і свійських. Також наші предки вірили, якщо цього дня поставити біля засадженої грядки поношене взуття, то урожай буде великим.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 4 травня:

1415 рік — Констанцький собор ухвалює спалити тіло англійського теолога Джона Вікліфа, померлого за 21 рік до цього;

1807 рік — Франція та Персія укладають Фінкенштайнський договір, що кладе початок Франко-Перського альянсу проти Великої Британії та Російської імперії;

1838 рік — діячі культури викупляють з кріпацької неволі Тараса Шевченка;

1848 рік — відкриваються Установчі збори Франції;

1863 рік — починають будувати Одеську залізницю на ділянці Одеса-Балта;

1878 рік — в будівлі оперного театру Томас Алва Едісон вперше демонструє винайдений ним фонограф;

1904 рік — США отримують зону Панамського каналу в безстрокове володіння;

1904 рік — в Англії Генрі Ройс і Чарльз Роллс починають виробництво автомобілів під назвою “Роллс-ройс”;

1915 рік — закінчується бій за гору Маківка, який тривав майже тиждень — перший великий бій Українських січових стрільців;

1979 рік — Маргарет Тетчер стає прем’єр-міністром Великої Британії, першою жінкою- прем’єром Великої Британії;

1986 рік — зона евакуації навколо Чорнобиля збільшена до 30 кілометрів;

2023 рік — під час російсько-української війни війська української ППО за допомогою ЗРК Patriot вперше в історії збили російську гіперзвукову балістичну ракету “Кинджал”.

Цього дня народилися:

1890 рік — український письменник, теоретик мистецтва Микола Бурлюк;

1950 рік — український скульптор, автор Пам’ятнику на вшанування Небесної сотні та всіх загиблих Героїв України, м. Блумінгдейл, поблизу Чикаго, (США) Прокопов Євген Йосипович;

1988 рік — український фристайліст Олександр Абраменко.

Який сьогодні день в Україні і світі

4 травня в Україні і світі святкують Міжнародний день скрапбукінгу. Щорічне свято, яке припадає на першу суботу травня. Скрапбукінг — це мистецтво створення та оформлення фотоальбомів, записників та листівок за допомогою фотографій, паперу та різноманітних прикрас. Це хобі дає можливість зберегти спогади та розповісти історії у творчий спосіб.

Міжнародний день шанобливого ставлення до курей. Цей день був заснований 2005 року організацією United Poultry Concerns і має на меті підвищити обізнаність про жорстоке поводження з курами в промисловому вирощуванні та пропагувати доброту, співчуття та повагу до цих птахів.

День поширення інформації про дитячий інсульт. Припадає щорічно на першу суботу травня, щоб підвищити обізнаність про ризик інсульту у дітей та сприяти ранньому виявленню та лікуванню. Інсульт часто асоціюється з дорослими, але він також може вражати дітей, водночас мати серйозні наслідки для їхнього здоров’я та розвитку.

День відновлення стосунків. Присвячений відновленню та пожвавленню почуттів між партнерами. Це час, коли люди можуть зосередитися на здоров’ї та щасті своїх стосунків, визнаючи, що навіть найміцніші зв’язки можуть бути вразливими і потребують зусиль для їх збереження.

Всесвітній день анкілозувального спондиліту. Цей день має на меті підвищити обізнаність про анкілозуючий спондиліт (АС), тип артриту, який переважно вражає хребет. Анкілозувальний спондиліт може викликати сильний біль, скутість і обмеження рухливості, а також може призвести до незворотного пошкодження хребта, якщо його не лікувати.

Міжнародний день пожежників. Це свято було засноване 1999 року на честь пам’яті п’яти пожежників, які загинули під час лісової пожежі в Австралії. Відтоді цей день став символом вшанування мужності та героїзму пожежників по всьому світу.

День боротьби з булінгом (День рожевої сорочки). Цей день був офіційно запроваджений Організацією Об’єднаних Націй 2012 року. Він закликає людей висловити свою позицію проти цькування та булінгу, одягаючи одяг рожевого, синього або фіолетового кольорів, щоб підтримати тих, хто страждає від булінгу.

Всесвітній день щедрості. Це свято спрямоване на пробудження та поширення щедрості, однієї з найкращих людських якостей. Щедрість може бути не лише матеріальною, але й духовною, коли люди діляться своїм теплом, співчуттям, турботою.

День пілатесу. Міжнародне свято, яке припадає на першу суботу травня. Цей день об’єднує шанувальників пілатесу, унікальної спортивної методики, яка включає вправи корисні для здоров’я та сприяє підвищенню гнучкості, сили та координації.

День вуличного музиканта. Свято, яке припадає на першу суботу травня. Це день, коли вуличні музиканти з усього світу виходять на вулиці, щоб поділитися своєю музикою з перехожими. Святкування може включати одноденні фестивалі, марафони музичних заходів, а також інші музичні події, які демонструють різноманітність та талант вуличних виконавців.

Всесвітній день садівництва (День голого садівника). Припадає щорічно на першу суботу травня. Це свято вперше святкували 2005 року і має на меті підкреслити глибокий зв’язок людини з природою.

Всесвітній день лабіринту. Це свято було започатковане міжнародною організацією “Співтовариство лабіринтів” 1998 року. Лабіринт для членів цього клубу — це не просто заплутані шляхи, а символ співпраці, єдності та миру.

Міжнародний день дронів (Міжнародний день безпілотника). Припадає на першу суботу травня. Цей день був заснований 2015 року Сарою та Девідом Оніл у США. Вони провели веселі перегони на пляжі з дронами, які не лише літали та транслювали відео, але й видавали смішні звуки, що розвеселило присутніх.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *