13 травня: Всесвітній день кульбаби, Всесвітній день техніки для майбутнього

13 травня: Всесвітній день кульбаби, Всесвітній день техніки для майбутнього

13 травня в церковному календарі – день пам’яті мученика Олександра. Він жив за часів імператора Максиміана у III столітті, був чудовим воїном. Чоловік сповідував християнство, хоча це і було заборонено. Якось язичники влаштували свято, але Олександр залишився вдома і не клав пожертви ідолам. Імператор не хотів, щоб його хоробрий воїн був християнином, а тому наказав тому відмовитися від віри. Олександр відмовився, після чого імператор наказав відтяти йому голову.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 13 травня:

1501 рік — Амеріго Веспуччі вирушає у подорож на Захід, у ході якої з’ясовує, що Колумб відкрив новий континент;

1830 рік — Еквадор виходить зі складу Великої Колумбії й оголошує себе незалежною республікою;

1865 рік — в Одесі відкривають третій в Україні університет (національний університет імені Мечникова);

1918 рік — в США друкують поштові марки з переверненим зображенням літаків, які стали колекційною рідкістю;

1927 рік — засновують київський футбольний клуб “Динамо”;

1950 рік — в англійському Сільверстоуні проходять перші перегони першого чемпіонату “Формули-1”;

1963 рік — Кувейт стає 111-ю державою, прийнятою в ООН;

1989 рік — близько двох тисяч студентів оголошують голодування на пекінській площі Тяньаньмень, вимагаючи проведення у Китаї демократичних реформ;

1991 рік — в Києві проходить I Конгрес поляків, які мешкають в Україні;

1991 рік — Вінні Манделу, яка була дружиною президента ПАР Нельсона Мандели, звинувачують у викраденні людей і катуваннях;

1992 рік — американські космонавти перебувають у відкритому космосі 8 годин 29 хвилин (світовий рекорд), уперше в космос виходить одразу три космонавти;

2014 рік — проросійські бойовики під час боїв за Слов’янськ влаштовують засідку на околицях села Маячка, внаслідок нападу бойовиків на колону 95-ї окремої аеромобільної бригади гине 7 українських десантників.

Цього дня народилися:

1972 рік — український актор Назар Стригун;

1975 рік — український хокеїст Олександр Матвійчук;

1979 рік — український футболіст В’ячеслав Шевчук.

Який сьогодні день в Україні і світі 

13 травня в Україні і світі святкують Всесвітній день кульбаби. Кульбаба універсальна рослина, яка широко використовується в медицині, адже володіє лікувальними властивостями. Зокрема, вона має сечогінні, жовчогінні, кровоочисні властивості. Також застосовується і в косметичній галузі. Вона допомагає боротися з вугрями, пігментними плямами.

День народження застібки-липучки. Саме цього дня 1958 року швейцарський вчений Жорж де Местраль отримав патент на свій винахід. Створив він застібку-липучку випадково. Якось він гуляв в лісі зі своїм собакою і побачив, як до хутра тварини приліпилися лопухи.

Міжнародний день хумусу. Подія була започаткована 2012 року за ініціативи Бена Ленга. Хумус виготовляється з нута, тахіні, оливкової олії, лимонного соку та різних спецій. Соус дуже популярний в країнах Ближнього Сходу. В Ізраїлі навіть вважається національною стравою.

Всесвітній день техніки для майбутнього. Подія була створена для привернення уваги до важливості технологічного розвитку. Також цього дня людство інформується про технології майбутнього, залучається до створення техніки, яка покращує життя.

Міжнародний тиждень коучингу. Вперше його запропонував відсвяткувати сертифікований майстер-коуч з США Джері Удельсон. Головна мета цієї події полягає в тому, щоб донести його важливе значення для особистісного і професійного розвитку.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *