Найкращі вузи Європи, де українці можуь здобути освіту задарма

Найкращі вузи Європи, де українці можуь здобути освіту задарма

У багатьох державних вузах Німеччини, Франції, Італії, Чехії, Словаччини, інших країн є повністю безкоштовні програми для іноземців. Більш того, в деяких вищих школах Європи для українців передбачені “бонуси”.

Освіта задарма існує лише в державних вузах. І ще один нюанс: потрібно вільно говорити на мові країни, в якій ви збираєтеся гризти граніт науки, і підтвердити знання сертифікатом.

Що означає “безкоштовне навчання”? Студент ні копійки не платить вузу. Але слід враховувати, що йому доведеться платити невеликі внески в студентську профспілку – близько 200-300 євро на рік. Або оплачувати додатково будь-які послуги: відвідування бібліотеки, спортзали, спортивні секції, гуртки і т.д.

Так, в Фінляндії платять студентські внески близько 600 євро в рік. В Австрії  – більше, але частина коштів йде в страховий фонд студента. В Італії студент зобов’язаний заплатити податок.

У вишах Греції, Чехії, Словаччини, Естонії  ніяких внесків немає.   Отож, куди найкраще податись українському студенту?

Німеччина. Віднедавна тут повністю скасували плату за навчання для приїжджих студентів. Однак відразу після школи вступити нелегко: складні іспити і завищені вимоги до абітурієнтів. Експерт з освіти в Європі Анна Шумська радить порталу kiev.zagranitsa.com підкорювати німецькі вищі школи з документами про те, що ви не менше двох років провчилися в університеті або інституті України.

Перелік держвузів ФРН великий. Відзначте для себе Берлінський університет імені Гумбольдта і Вільний університет Берліна.

Польща.  Тут також передбачені безкоштовніі місця для іноземних студентів. До того ж: в польських вишах діють пільги для українців – 50-відсоткова знижка на навчання.

Австрія. Тут на більшість спеціальностей можна вступити після школи, без мовного сертифікату, і доучувати німецький вже в країні. Внески для студентів з України становлять 400-700 євро в рік. Майте на увазі: окремі виші Австрії самі вирішують: вчити студента безкоштовно чи ні. І останнє: Віденський технічний університет бере подвійний збір (1500 євро в рік), Віденський університет просить 700 євро в рік, а Віденська прикладна школа – 350 євро в рік.

Словаччина. Оскільки ця країна не надто популярна серед іноземних студентів, то правила вступу доволі поблажливі. Тож, це може бути хорошим варіантом для українців. Тим паче, що освіта безкоштовна і студенти не платять ніяких внесків.

Джерело: Експрес

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *