Обережно, туберкульоз! У 2018 році на Тернопіллі вже зареєстровано 67 випадків захворювання на цю недугу

Обережно, туберкульоз! У 2018 році на Тернопіллі вже зареєстровано 67 випадків захворювання на цю недугу

За статистикою ВООЗ, Україна відноситься до країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз. Протягом останніх років епідемічна ситуація щодо туберкульозу, як і в державі загалом, так і в нашій області, незважаючи на зниження показників захворюваності та смертності, залишається напруженою.

На Тернопільщині в 2017 році показник захворюваності всіма активними формами туберкульозу становив 37,1 випадків на 100 тис. населення, смертності – 4,2 вип. на 100 тис. населення, повідомляють в Тернопільському обласному лабораторному центрі.

– Захворювання викликається специфічними збудниками (мікобактеріями) і характеризується переважним ураженням легень та інших органів, – розповідає Ірина Кулачковська, завідувач санітарно-карантинного відділу ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України». – Зараження туберкульозом відбувається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, рідше харчовим, контактно-побутовим шляхами. Найчастіше мікобактерії проникають в організм людини через дихальні шляхи, (80-90 %). Бактерії туберкульозу можуть виділятися під час кашлю з мокротинням, слиною, під час розмови. Краплини слини хворого осідають на поверхні, висихають. У такому вигляді мікобактерії туберкульозу можуть зберігатися тривалий час (до 12 місяців), а потім під час прибирання приміщення піднімаються у повітря з пилом потрапляють в організм здорової людини. За добу хворий з активною формою туберкульозу виділяє 15-20 мільйонів бактерій, одна хвора людина може інфікувати за рік 10-15 осіб.

Фахівці лабораторного центру зазначають, на туберкульоз може захворіти кожен: незалежно від віку, статі, національної приналежності та соціального становища. Основними симптомами захворювання є: покашлювання, що триває більше 3-4 тижнів; незначне підвищення температури тіла (37,2°С) у вечірні години; поганий апетит, постійна слабкість; безпричинна втрата ваги; зниження працездатності; нервова вразливість; підвищена пітливість, особливо вночі; утруднене дихання; біль в грудях; кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).

– Щоб своєчасно виявити захворювання, дорослим потрібно регулярно проходити флюрографічне обстеження, дітям віком від 4 до 14 років – щорічну туберкулінодіагностику (пробу Манту), – зазначає Ірина Кулачковська. – Щоб не захворіти на туберкульоз, необхідно уникати прямих контактів з хворими, регулярно провітрювати житло, не допускати накопичення пилу в приміщенні, турбуватись про своє здоров’я, повноцінно харчуватись, регулярно відпочивати, виконувати фізичні вправи, не палити, не вживати алкоголь, наркотиків.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *