Особливості стягнення заборгованості з платників єдиного внеску

Особливості стягнення заборгованості з платників єдиного внеску

До платників, які не виконали визначені Законом України від 8.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), обов’язки щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення. Про іце повідомили у в ідділ і організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області .

За умови виявлення платником своєчасно не нарахованих сум єдиного внеску такі платники зобов’язані самостійно обчислити ці внески, відобразити у звітності, що подається платником до органів ДФС, та сплатити їх. До такого платника застосовуються штрафні санкції у порядку і розмірах, визначених розділом VII Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. №449 (далі – Інструкція).

При виявленні органом ДФС своєчасно не нарахованих та/або не сплачених платником сум єдиного внеску даний орган обчислює суми єдиного внеску, що зазначаються у вимозі про сплату боргу (недоїмки), та застосовує до такого платника штрафні санкції у порядку і розмірах, визначених розділом VII Інструкції.

Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом №2464, обчислена органами ДФС у випадках, передбачених Законом №2464, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Органи ДФС надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), яка формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з інформаційної системи органу ДФС за встановленими формами.

Протягом десяти календарних днів з дня одержання зазначеної вимоги про сплату боргу (недоїмки) платник зобов’язаний сплатити зазначені суми недоїмки, штрафів та пені. Якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження (отримання) вимоги про сплату боргу (недоїмки) не сплатив зазначених у вимозі сум недоїмки та штрафів з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом ДФС та не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгодженої в результаті оскарження суми боргу (недоїмки) (з дня отримання відповідного рішення органу ДФС або суду), орган ДФС протягом десяти робочих днів надсилає в порядку, встановленому Законом №2464, до органу державної виконавчої служби вимогу про сплату боргу (недоїмки).

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *