«Таких людей майже не лишилося»: на фронті загинув Сергій Коновал з Тернополя

«Таких людей майже не лишилося»: на фронті загинув Сергій Коновал з Тернополя

 Сергій Коновал (позивний «Норд») – громадський активіст, пластун, парамедик, офіцер Збройних сил України, учасник АТО з 2014 року. З початком повномасштабної війни Сергій одразу добровільно пішов на фронт. Був командиром роти 67-ї окремої механізованої бригади. Воював у найгарячіших точках. 

Сергій загинув 6 квітня у запеклих боях з російськими окупантами біля пекельного Часового Яру. Овдовіла кохана дружина Оля, з якою Сергій одружився в січні цього року. 29 травня Сергію мало б виповнитися лише 32 роки. Але він назавжди залишився 31-річним. 

Друзі, рідні, ті, хто знав Сергія, не можуть змиритися, що Героя більше нема. 

 «Вчора загинув мій побратим Сергій Коновал Норд, –  повідомив трагічну звістку у Facebook Богдан Бутковський.

 Начальник відділу ТОММЦ, багаторічний співорганізатор наших національно-патріотичних заходів… Загинув не просто чийсь: син, чоловік, брат… Загинув цвіт нації, людина яка жила розбудовою України. Сергій з юних років всіма доступними методами займався вишкільною і культурно просвітницькою діяльністю. З початку повномасштабної війни, він, як досвідчений атовець, пішов на фронт. Згодом очолив Сталеву Сотню 2 батальйону 67 бригади. 

Про такого командира можна тільки мріяти! Якби всі командири були такими, як Норд, ми б вже вигнали ворогів з України… Я ридав, як взнав про загибель Сергія, відчуття, ніби трохи осиротів… 

Смерть кожного воїна – то трагедія, але смерть Норда, це втрата майбутнього України, бо на таких, як він, єдина надія на те, що УРСР нарешті стане УССД! Таких людей майже не лишилося! Ми познайомилися з ним у 2016 коли разом проводили вишколи, ми обидвоє розуміли, що нація втрачає кращих в АТО і треба готувати молодь. Хто тепер буде робити те, що робив НОРД на фронті і особливо в тилу?» – йдеться в дописі.

 Військовий просить всіх небайдужих продовжити справу Сергія і допомогти родині Героя.  Реквізити – 5358 3808 8007 9275. 

Хвилююче і з болем розповів про Сергія його друг, побратим Михайло Ухман.

«Кажуть, що незамінних не має, але – неповторних теж. Сергій Коновал був одним з таких. Він міг працювати стоматологом – це його основна професія; мандрувати країнами Європи і за океаном, проте Сергій обрав інше життя. 

Ще зовсім юним хлопцем, Сергій пішов воювати проти російських окупантів після початку російсько-української війни у 2014 році в складі Добровольчого Українського Корпусу “Правий сектор”. 

Після спаду активних бойових дій Сергій почав займатися просвітницьким напрямком. Очолюючи Резервну сотню ДУК на Тернопільщині, “Норд” тренував молодь, готував майбутній резерв для боїв з окупантом.

Сергія любили і поважали всі, навіть опоненти. Його щирість, доброта і якась дитяча усмішка, нівелювали всі конфлікти.  

Паралельно від роботи з молоддю, Сергій працював, як кінооператор. Саме він був рушійною силою у фільмі про українських кіборгів під назвою “Трохи нижче неба”. Два роки, ми з Нордом їздили по Україні і записували інтерв’ю з очевидцями боїв в ДАП…

Паралельно від фільму про кіборгів, ми працювали над короткометражними стрічками про українських воїнів, які об’єднали в проект – #Здобули_життя_вічне_вбою. Як наслідок, українці тепер мають змогу переглянути фільми про добровольців під назвами: “24, Хитрий, Казах, Стоматолог, Макс..” 

Притому, Сергій розвивав свою сотню, навчав стріляти, брав участь у різних громадських акціях, співпрацював з бійцями ЗСУ та інших військових формувань.

Згодом, ми з Сергієм задумали фільм, який вже побачили тисячі українців. Шлях поколінь – став маленьким ударом по московській пропаганді і вже зібрав кілька мільйонів гривень на підтримку українських воїнів.

Крім зйомок, ми не забували про фронт. Крайній раз, ми спільно з “Нордом” воювали у 2019 році в місті Мар’їнка. Підрозділи 24-ої Королівської бригади Збройних сил України, просувалися в напрямку Донецька. Наша добровольча група, активно їм допомагала. Вдень і вночі ми копали суху донецьку землю в напрямку шахти Трудівської. Спека, російські найманці, комарі – були нашими противниками, але ніхто не думав здаватися. Навпаки, ми робили все, щоб зменшити кількість московитів в Україні.

У вільний від боїв час, ми розпочали новий проект з трьох фільмів. Перший – це фільм про бойову операцію українських воїнів під назвою “Цемах”. Другий фільм – це історії нащадків воїнів УПА, які жили поблизу Донецька. Третій фільм – Дорога в Карпати, грандіозні зйомки якого, ми з Сергієм розпочали в Тернополі та Тернопільській області. Повномасштабне московське вторгнення, не дало можливості нам їх завершити», – зазначає Михайло Ухман.

«Сергій знав, що буде велика війна. Він з друзями готувався. Як тільки московити застосували ракети, вони уже згідно домовленостей і підготовки, їхали до Києва, щоб протистояти агресору. Бійці ДУК воювали славно. Вони знищували ворога, наводячи жах на нього. Через деякий час, Сергій з побратимами став частиною ССО, а згодом на базі підрозділів ДУК ПС, була утворена 67 бригада Збройних сил України.

“Норд” приймав участь в боях за Київщину, згодом була Харківщина і Донеччина. 

Сергій Коновал “Норд” – зробив для України за десять років війни більше, ніж деякі чиновники чи депутати…  Не кожен жив для України і Тернополя так, як це робив Сергій. Не кожен віддав десять років свого життя війні. Не кожен вів за собою в бій…», – написав Михайло Ухман на своїй сторінці у фейсбуці. 

Сергій Коновал тільки у січні одружився з волонтеркою Ольгою Данченко. Пара познайомилася під час повномасштабного вторгнення, коли Ольга привозила допомогу на фронт. Пізніше Ольга  продала свою машину, щоб купити коханому тепловізор. А потім поїхала на Донеччину, аби бути поряд з коханим. На жаль, проклята війна забирає найкращих.

Вічна пам’ять Герою!

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *