У музеї почала рухатися статуя бога Осіріса! Ніхто не може зрозуміти, що сталося

У музеї почала рухатися статуя бога Осіріса! Ніхто не може зрозуміти, що сталося

Невелика статуя бога Осіріса, виготовлена в Єгипті приблизно у 1800 році до нашої ери, поставила у глухий кут співробітників Манчестерського музею, де вона виставлена, після того, як самостійно зробила поворот на 180 градусів.

За даними газети «Manchester Evening News», фігурку висотою близько 25 сантиметрів під назвою Неб Сену, виявили ув гробниці фараона в Єгипті під час розкопокПересування стародавнього експоната, який стоїть у скляній вітрині, були записані камерами спостереження, при цьому на ролику видно, що до статуетки ніхто не торкається, передає «Newsru».
При прискореному відтворенні запису можна помітити, як висічена з каменю фігурка повільно, але неухильно повертається на місці навколо своєї осі. Фахівці не можуть пояснити цього процесу і в розпачі готові побачити в ньому передвістя «прокляття фараонів», згідно з яким страшна кара повинна спіткати кожного, хто потривожить спокій фараона у гробниці, або опосередковано причетний до цього.
За даними газети «Manchester Evening News», фігурку висотою близько 25 сантиметрів під назвою Неб Сену, виявили у​в гробниці фараона в Єгипті під час розкопок.
У 1933 році експонат, який зображає повелителя загробного світу бога Осіріса, потрапив в експозицію Манчестерського музею.
29-річний куратор музею Кемпбелл Прайс розповів «Manchester Evening News», що поруч із статуеткою була встановлена ​​цифрова камера, яка знімала все, що відбувається, удень і вночі, після того, як рухи фігурки були вперше помічені ним у лютому. Цікаво, що статуя рухається тільки вдень, а вночі перебуває у стані нерухомості.
Британський фізик Брайан Кокс, з яким консультувався Прайс, припустив, що рух викликаний «диференціальним тертям» кам’яного постаменту статуї до скляної полиці у вітрині, де вона стоїть, внаслідок слабкої вібрації, яку виробляють кроки відвідувачів. Однак куратор заперечив: раніше експонат стояв на цьому ж місці, але жодних зрушень помічено не було. Крім того, йому здається дивним, що фігурка рухається точно по колу.
До слова, перші дослідники гробниць дуже боялися так званого «прокляття фараонів». Чутки про це з’явилися після розкриття могили Тутанхамона у  1922 році. Протягом семи років після цієї події передчасно померли 22 людини, 13 з яких брали участь у роботах в гробниці і 9 членів їхніх сімей.

[youtube qbAF34TQXwE 600, 400]

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *