У тернопільській поліції запевняють: історичні та культурні здобутки краю – під надійним захистом

У тернопільській поліції запевняють: історичні та культурні здобутки краю – під надійним захистом

Ставлення до історико-культурної спадщини є віддзеркаленням нашої культури, цивілізованої нації. Але з кожним роком проблеми її збереження набувають все більшого значення. Свідченням того є значні посягання, розкрадання, нищення історико-культурних здобутків Тернопільщини.

Про це повідомляють у с ектор і комунікації ГУНП Тернопільської облас ті.

Близько десяти визначних пам’яток історії та мистецтва знаходяться під наглядом управління поліції охорони в Тернопільській області. Серед них: музей «Словацького», Художній  та краєзнавчий музеї, Кременецький ботанічний сад, Кременецький замок на горі Бона, Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник, Святоуспенська Почаївська Лавра.

« Охорона забезпечується цілодобово спеціально підготовленими, озброєними працівниками поліції охорони. На об’єктах встановлені кнопки термінового виклику поліції, засоби сигналізації, які забезпечують миттєве реагування нарядами груп реагування у разі протиправних посягань » , – запевнив заступник начальника Управління поліції охорони в Тернопільській області Роман Лихота.

Пишаються своїми надбаннями та експонатами, а також переживають за їхню цілісність працівники музею Юліуша Словацького. За словами Тамари Сеніної, директор Кременецького закладу, дякуючи охороні професіоналів, жодних посягань не було. Кілька разів спрацьовувала сигналізація, але група бійців приїжджала завжди вчасно.

Пишаються мешканці Тернопілля і Кременецьким замком, що на горі Бона. Він збудований ще в 13 столітті й розташований на висоті чотирьохсот метрів над рівнем моря. До наших днів збереглися двоярусна надбрамна вежа з аркою, бічні оборонні мури, частково палац і вежа над ним, що є великою цінністю для Тернопільського краю. Уже кілька років поспіль працівники управління поліції охорони стежать за порядком у цьому історичному місці.

« На даний об’єкт приїжджають люди напідпитку, вчиняють тут розбірки і розводять багаття. Наша задача, щоб такі люди не заїжджали на об’єкт і не порушували його цілісності » , – сказав поліцейський батальйону управління поліції охорони в Тернопільській області Андрій Моронжук.

Групи затримання Управління поліції охорони неодноразово виїжджали на виклики, адже раритетні експонати, витвори мистецтва та пам’ятки історії ваблять любителів швидкого збагачення. Проте втекти з награбованим ще не вдавалось нікому. Тому , замовники послуг управління поліції охорони з впевненістю можуть сказати, що історичні та культурні здобутки Тернопільщини перебувають під надійним захистом.




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *