Захистити зелені зони від забудови тернополяни зможуть у 2022-му році зі змінами до генплану міста – UA: ТЕРНОПІЛЬ

Захистити зелені зони від забудови тернополяни зможуть у 2022-му році зі змінами до генплану міста – UA: ТЕРНОПІЛЬ

Серед екологічних питань, що турбують громадськість Тернополя – забудова зелених зон, – розповів 6-го серпня в ефірі програми «Тема дня» на UA:  Українське радіо Тернопіль голова ГО «Екоальянс» Олександр Філь.

4 серпня громадські активісти зафіксувала черговий випадок на вулиці Живова у Тернополі. Як зазначив Олександр Філь, Тернопіль катастрофічно втрачає зелені зони: парки, сквери, газони. Згідно з даними Головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області, за 4 роки – 85 гектарів. «Думав, що вже дійшли тієї межі, коли треба зупинитися, однак побачив на Живова, що пів гектара загородили перед гуртожитком для будівництва. Забрали газон, дерева», – наголосив голова ГО «Екоальянс».

«Треба розуміти чітко, що фактичні зелені насадження і їхнє позначення в містобудівній документації можуть різнитися», – пояснив ситуацію учасник програми – голова земельної комісії Тернопільської міської ради, депутат Андрій Шкула. За його словами, забудовники керуються містобудівною документацією, яка в 2017-му році змінилася і, на жаль, багато зелених зон стали не зеленими зонами. Тобто, ми можемо бачити дерева, а проектант, архітектор і депутати, які приймають рішення, бачать зовсім не зелену зону. Проблема комплексна. Таких ділянок є дуже багато. Потрібно дочекатися наступних змін до містобудівної документації і взятися за те, щоби ті зелені зони, які ще є вільними були відображені в генплані, в плані зонування дійсно зеленими зонами. Тільки це їх може зберегти в подальшому від забудови.

Андрій Шкула додав, що генеральний план міста переглядають раз на п’ять років і наступні зміни можна буде внести в 2022-му році.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *