Заробітчани і студенти можуть відкривати рахунки у європейських банках…

Заробітчани і студенти можуть відкривати рахунки у європейських банках…

Нацбанк дозволив громадянам України, які працюють або навчаються за кордоном, офіційно відкривати там рахунки й отримувати на них зарплати, стипендії, інші виплати. Такою була одна з вимог iнтеграцiї в ЄС. Згiдно з Угодою про асоцiацiю мiж Україною та Євросоюзом, сторони зобов’язанi забезпечити вiльний рух капiталу мiж громадянами. Раніше для відкриття рахунку потрібно було мати індивідуальну ліцензію НБУ.
Наскільки згаданий дозвіл Нацбанку спростить життя українським заробітчанам і тернопільським у тому числі? Чи вплине це на кількість грошей, які надходять в Україну від заробітчан, у бік зменшення суми? І наскільки вигідна ця новація для українських судентів, які здобувають освіту за кордоном?

Віталій РуданВідповідає на запитання «Нашого ДНЯ» Віталій Ярославович РУДАН, кандидат економічних наук, старший викладач кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету.

– Вести мову про значне спрощення чи ускладнення життя українським заробітчанам – не доводиться. Очевидно, можна говорити лише про переведення у правове поле тієї ситуації, яка склалася. Абсолютна більшість заробітчан, котрі працюють легально, відкривали валютні рахунки в іноземних банках, не звертаючись за отриманням індивідуальної ліцензії НБУ. Річ у тім, що таких документів не вимагали європейські банки.

Активніше відкриття за кордоном банківських рахунків не матиме суттєвого впливу на зменшення кількості іноземної валюти, що надходить від заробітчан в Україну. В окремих випадках новий порядок може навіть вплинути позитивно. Адже перекази грошових коштів з рахунку на рахунок є, як правило, дешевшими, ніж це робити за допомогою міжнародних систем грошових переказів. І тим паче – неофіційними способами.

Для українських студентів можливість відкриття рахунків була й раніше. Однак, за умови правильної інформаційної політики, число студентів, які мають відкриті рахунки за кордоном можна збільшити в рази.

Відкриття студентами рахунків у закордонних банках дозволить, перш за все, підвищити безпеку власних заощаджень. А з іншого боку – дасть змогу використовувати такі рахунки, як накопичувальні – з метою акумулювання певної суми для оплати навчання.

Крім того, на рахунки українських студентів, які відкриті за кордоном, з рахунків їхніх батьків, відкритих в Україні, можна буде переказувати певні суми коштів у будь-який час в режимі онлайн. Це значно спростить механізм переказу грошей.

Проте, варто зауважити, що перекази із рахунків, відкритих в Україні, на рахунки, відкриті за кордоном, повинні відбуватися в межах суми, яку дозволено вивозити за кордон у готівковій формі – 10000 євро. Тобто, суми переказів за кордон, які перевищують цю цифру, потребують ліцензії Національного банку України.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *