Збаразькі гирьовики знову показали високий клас (ФОТО)

Збірна Тернопільщини виборола перше командне місце на чемпіонаті України з гирьового спорту (довгий цикл) серед чоловіків, юніорів, жінок, дівчат, ветеранів, який відбувся у Кременці. У змаганнях взяли участь команди з 16-ти областей України, Києва та Криму.

0396

У складі збірної Тернопільщини виступили семеро спортсменів Збаражчини, двоє з них – ветерани, п’ятеро – учні РК ДЮСШ. Про це пише Ірина Сиско у районному часописі Збаражчини «Народне слово».

Змагання проводились з гирями 32 кг, а серед ветеранів до 60 років – з гирями 24 кг. У категорії до 60 кг виступав учень Петра Багрія 16-річний Богдан Тольпа, який не лише виборов перше місце серед дорослих і юніорів, а й виконав перший дорослий розряд, що для такого віку і ваги 58 кг є високим досягненням. Богдан підняв дві 32-ки 15 разів.

Чемпіоном став і другий вихованець Петра Багрія – студент Львівської академії сухопутних військ Володимир Дишкант, який виступив у категорії до 90 кг. Хлопець під час змагань виконав норматив майстра спорту.

Серед збаражан було і троє вихованців тренера ДЮСШ Віталія Гуголя, які також продемонстрували хороші результати. У категорії 70 кг студент Тернопільського політеху Володимир Гуменний посів третє місце серед дорослих і друге серед юніорів.

Наймолодший, 15-річний Олексій Піпаш (вагова категорія до 90 кг), виборов третє місце серед юніорів. У цій же категорії виступав Роман Баланюк. У суперечці серед дорослих зі своїм земляком Володимиром Дишкантом він у боротьбі за перше місце серед дорослих поступився лише одним балом, діставшись «срібла», але серед юніорів отримав «золото» і вперше виконав норму майстра спорту. Тож на цих змаганнях двоє збаражан виконали майстрівські нормативи.

Завершились змагання виступами ветеранів.

Чемпіоном із найкращим результатом серед ветеранів 40-59 років, які піднімають 24-ки, став чемпіон і рекордсмен України і світу у цій вправі майстер спорту міжнародного класу Петро Багрій (категорія до 90 кг, 55-59 років). Усього 15 секунд не вистачило ветерану, щоб встановити новий рекорд України.

У категорії більше 90 кг у цій же віковій групі «срібло» виборов один із першопідкорювачів всеукраїнських помостів з Киданець кандидат в майстри спорту Сергій Боднарчук.
У результаті, чемпіонат вчергове засвідчив, що на Збаражчині не переводяться молоді перспективні гирьовики і водночас ветерани тримають порох сухим.

За успіхи збаражан голова обласного осередку федерації гирьового спорту Петро Багрій отримав подяку від Асоціації ветеранів спорту України.