Збаразький замок на Тернопільщині запрошує відвідати виставки, присвячені Героям (ФОТО)

У Збаразькому замку відбулося відкриття двох на перший погляд різних, але водночас ментально поєднаних виставок – «Герої не вмирають», приуроченої третій річниці розстрілу Героїв Небесної cотні, та персональної виставки живопису подружжя Ірини та Миколи Кафтан «Наш світ», у творчості яких теж присутня тема Революції Гідності та війни на Сході.

0137

Із 27 картин, які експонуються у виставковому залі замку, три картини безпосередньо присвячені цим кривавим, але знаковим подіям нашої новітньої історії. Про це пише у часописі Збаразького району «Народне слово» Наталка Парова.

На виставках було чимало відвідувачів, серед них бабуся та дідусь Героя Небесної сотні Устима Голоднюка.

0133

Куратор виставки «Герої не вмирають», головний зберігач фондів заповідника Наталія Скоропляс поділилася власними роздумами про Революцію Гідності і нагадала основні віхи мирного протесту на Майдані та про те, що змусило мільйони людей вийти на вулиці, аби відстоювати свої права, серед них багато збаражан. Двом із них, зовсім юним за віком, але зрілим духовно Назару Войтовичу та Устиму Голоднюку судилося стати Героями Небесного Воїнства. Наталя Скоропляс розповіла, що на виставці представлені не лише публікації, матеріали про Героїв Небесної сотні, а й особисті речі хлопців, а також лист коханої, адресований Устимові.

0135

Пані Наталя подякувала присутнім на заході родичам Героїв і закликала присутніх не забувати про те, що Небесна сотня віддала своє життя, щоб вибороти нам свободу, і ми в боргу перед їхньою світлою пам’яттю та мусимо прожити своє життя гідно і зробити усе можливе і неможливе, щоб довести собі й усьому світові, що Україна відбулася як держава, а українці – давня європейська нація, здатна самостійно, без сторонньої допомоги, навести лад у своїй країні, побороти корупцію і збудувати багату й процвітаючу державу.

0134

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *