Будьте обрежні! У Тернополі орудують невловимі кашенькові злодії

Кишенькові крадіжки відносяться до категорії злочинів, які найважче розкривати. Аби довести вину «щипача», його слід затримати «на гаманці», тобто в момент крадіжки. Однак ця категорія злодіїв дуже обережна й, так би мовити, професійно грамотна. Уміння непомітно витягнути з кишені чужий гаманець і зникнути з місця скоєння злочину злодіями відточується роками.

За статистикою, найбільше кишенькових крадіжок стається в переповненому громадському транспорті, на ринках, у місцях масового відпочинку, в закладах, де продають алкогольні напої тощо. Окрім гаманців, кишенькових злодіїв приваблюють і дорогі мобільні телефони.

Так, впродовж доби до працівників поліції звернулося двоє жителів Тернопільської області. Заявники потерпіли від одного роду злочинів, в результаті чого втратили своє дороговартісне майно.

Як розповіла жителька Збаразького району, на одній із вулиць районного центру невідома особа поцупила її телефон, який вона зберігала в кишені верхнього одягу. Відсутність гаджету, жінка виявила вже згодом.

За аналогічною схемою потерпіла й жителька Тернопільського району. В даному випадку жертвою кишенькаря, жінка стала під час проїзду в маршрутному таксі.

За фактами крадіжок відкрито кримінальні провадження відповідно до частини 1 статті 185 ККУ.

Правоохоронці вкотре радять громадянам, як не стати жертвами кишенькового злодія:

  •  їдучи в переповненому автобусі, тримайте гаманець, мобільний телефон чи інші цінні речі не в сумочці, задній кишені джинсів, а у внутрішній кишені одягу або в руці;
  •  ідучи за покупками по ринку чи в супермаркеті, не кладіть зверху в корзинку гаманець чи барсетку, що може спокусити злодія;
  •  у розважальних закладах не «світіть» великі суми грошей. Розраховуючись за придбане, краще дайте потрібну суму дрібними, а не великими купюрами. Бо не виключено, що за вами пильно спостерігає чиєсь недобре око;
  •  перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, не заводьте сумнівних знайомств у барі чи на вулиці.

Якщо ж вас таки обікрали, не панікуйте, а відразу телефонуйте на лінію «102». Чим швидше надійде повідомлення від потерпілого, тим більше шансів затримати самого злочинця.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *