Ментальне здоров’я: що найбільше турбує українців

Ментальне здоров’я: що найбільше турбує українців

Останнє дослідження Gradus Research, проведене у жовтні цього року показало, що серед основних скарг на ментальне здоров’я українці зазначають тривожність, напругу (53%) і порушення сну (50%).

Про це повідомили у Мінохорони здоров’я.

Завдяки масштабній роботі, проведеній у рамках Всеукраїнськаї програми ментального здоров’я Ти як?, наразі 60% лікарів “первинки” (сімейні лікарі, педіатри, терапевти) пройшли навчання mhGAP й отримали необхідні знання з психологічної допомоги. Кожен третій сімейний лікар у понад 850 медзакладах по всій Україні вже може надавати послуги з ментального здоров’я.

Але на шляху до ментального здоровʼя українців, крім викликів війни, стоять ще й суспільні упередження. Так, наприклад, кожен другий з найбільш прогресивної, зазвичай, молоді у віці 18-24 чомусь думає, що це «соромно». 38% побоюються, що це може вплинути на їхню репутацію в сім’ї або на роботі.

«Тому на шляху до здоровʼя нації ми маємо долати стигму та інвестувати в просвіту, щоб сором чи страхи не заважали людині отримати допомогу.

Нагадуємо, перевірити, чи є серед медичних закладів, які надають першу психологічну допомогу, ваша лікарня, можна на інтерактивній мапі. (https://bit.ly/40zPlA1) Або ж ці дані допоможуть знайти оператори гарячої лінії НСЗУ Національна служба здоров’я України за номером 16-77», – зазначають у МОЗ.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *