Перші симптоми нестачі мінералів

Організм складається з безлічі різних структур – фізичних і хімічних. Це цілісний механізм, який легко розхитати, якщо з ладу виходить навіть маленький гвинтик. Такими важливими “гвинтиками” виступають вітаміни, макро і мікроелементи. Вони маленькі, їх не побачити неозброєним оком. Але їх дефіцит позначається на здоров’ї тяжкими наслідками.

Користь вітамінів

В основі назви “вітаміни” закладене саме життя. Вони підтримують всі важливі функції, які виконує тіло. Велика частина вітамінів – незамінні речовини, а це значить, що організм може отримати їх тільки ззовні, не виробляє самостійно. Користь вітамінів можна перераховувати безкінечно – кожен з них грає свою роль.

Узагальнивши, можна сказати, що вітаміни – це основні коферменти. Вони зв’язуються з молекулами білка і утворюють ферменти. Без цих природних каталізаторів не працює жоден механізм: метаболізм, опорно-руховий апарат, нервова система, травлення, ріст клітин, зір, регенерація і загоєння ран, гормональна активність і т.д.

Користь мінералів

Мінерали в понятті біохімії тіла беруть свою назву від англійського dietary mineral. Це важливі мікро і макроелементи, які можна знайти в таблиці Менделєєва. Вони також необхідні людині для нормального функціонування [1]:

● є структурними одиницями клітин і внутрішніх органів;

● виступають електролітами і входять до складу природних рідин;

● проявляють антиоксидантні властивості;

● беруть участь у метаболізмі;

● підтримують кістки і зуби;

● регулюють функції внутрішніх залоз, гіпофіза, щитовидної залози, надниркових залоз.

Перші симптоми нестачі макро і мікроелементів

Вітаміни та мінерали повинні надходити в достатній кількості кожен день. Симптоми дефіциту складно не помітити:

  • втома, пригніченість і знижена працездатність;
  • втрата волосся, ламкість нігтів і зубів;
  • різке зниження зору;
  • анемія;
  • хрускіт в кістках і суглобах;
  • збої в метаболізмі – втрата ваги або надлишок.

При нестачі нутрієнтів можуть розвиватися небезпечні стани. Тому для постановки точного діагнозу необхідно звернутися до лікаря вже після перших симптомів.

Як поповнити запас вітамінів і нутрієнтів

Джерело вітамінів і мінералів – це їжа, тому харчування має бути багатим і збалансованим.

Добові дози нутрієнтів давно встановлені ВООЗ [2], але поповнити їх запас за допомогою їжі важко. Тому можна вживати додаткові комплекси. Наприклад, Супрадин розроблений з урахуванням добових потреб організму. Він має кілька форм: для дітей молодшого віку, школярів та підлітків, відповідно, враховує потреби дітей, підлітків, дорослих. Супрадин містить 13 вітамінів і 9 мінералів, а також високоенергетичну речовину коензим Q10.

Перед вживанням будь-якого препарату необхідно проконсультуватися з лікарем.

Джерела:

[1] Визначення термінів здоров’я: мінерали. Національні інститути охорони здоров’я, Управління по біологічно активним добавкам

[2] Human Vitamin and Mineral Requirements, FAO / WHO expert consultation on human vitamin and mineral requirements, FAO 2001.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *