Ротарі допомагає тернопільським сиротам

Ротарі допомагає тернопільським сиротам

Теплі спогади  зігрівають у ці осінні дні більша ста сиріт з тернопільських дитячих будинків. Протягом літа для них проводили пізнавальні табори. Діти, позбавлені батьківської опіки, відчули підтримку і турботу, а також знайшли друзів, з якими тепер підтримують зв’язок.

17102013-9

Організував літні табори тернопільський Ротарі-клуб у партнерстві з Ротарі-клубом міста Роуз Хілл, що в Австралії, та обласною благодійною організацією «Майбутнє сиріт». Під час цих програм для дітей віком від 6 до 16 років проводили цікаві заняття та навчали життєвим навичкам, які їм згодяться поза межами дитячого будинку .

Усі ці заходи проводили у мальовничих куточках нашого краю – у санаторіях у Бережанах  і Яблунові, а також у таборі «Зорепад» біля Струсова. З дітьми займалися волонтери: від фонду «Майбутнє сиріт» – Володимир Яворський, Ірина Вакалюк, Соломія Худчак; тернопільського Ротаракту – Катерина Сампара; з австралійського Ротарі Клубу – Рональд Маккеллар; тернопільської організації «Молодь з місією» – Ірина Козишин і пастор Джордж.

Програма життєвих навичок була розроблена, щоб допомогти сиротам з переходом до самостійного життя, коли вони покинуть дитячі будинки. На заняттях учасники табору дізналися про проблеми торгівлі людьми і як запобігти цьому, про небезпеку наркотиків і алкоголю, вчили англійську мову, проявляли свої здібності у мистецтві, конкурсах та іграх.

У літньому таборі сироти були забезпечені всім необхідним. Разом з навчальними матеріалами вони отримали одяг, взуття, спортивний інвентар, іграшки. Деяке необхідне обладнання отримали в дарунок і дитячі будинки.

Літню програму для тернопільських сиріт фінансували міжнародний Ротарі-клубу й такі ж організації в Роуз Хілл і Тернополі.

Варто зазначити, що Ротарі-клуби – це добровільні об’єднання представників бізнесу, професійних і громадських лідерів, що займаються благодійністю. На сьогодні таких організацій по всьому світу близько 33 тисяч. Вони об’єднують понад 1 мільйон 200 тисяч людей. Більше можна дізнатися на сайті www.rotary.org

Ольга КУШНІРУК.

17102013-13 17102013-12 17102013-11 17102013-10

Автор
Схожі публікації

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *