Тернопільщина долучилася до Всеукраїнського медійно-соціального онкологічного проекту #рак_крупним_планом

Тернопільщина долучилася до Всеукраїнського медійно-соціального онкологічного проекту #рак_крупним_планом

Як зазначила його координаторка в Тернопільській області Надія Копилець, він є безстроковим і має на меті спонукати українців проходити своєчасну діагностику, підвищувати поінформованість людей про онкологію, методи та засоби подолання цієї хвороби, діяльність груп підтримки хворих та членів їх родин.

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком грудей. З цієї нагоди у Тернополі обговорення ситуації, що склалася із захворюванням на цю недугу у рамках проекту #рак_крупним_планом.

Зокрема, медики наголошують на важливості регулярних УЗД- та мамографічних обстежень жінок.

– На даний час в області є 4 діючих мамографи: в нас – обласному онкологічному диспансері, Тернопільській, Заліщицькій і Теребовлянській центральних районних лікарнях, – розповів заступник генерального директора з хірургічної роботи обласного онкодиспансеру Микола Прокопчук. – Зокрема громадська організація «Радіологи без кордонів» подарувала обласному онкодиспансеру найкращий в Західній Україні прилад. Однак поки немає всього необхідного програмного забезпечення, ми не можемо записати результати на електронні носії.

Сьогодні в управлінні охорони здоров’я планують відстежувати хворих, у яких виявили рак на пізніх стадіях і конкретно з’ясовувати із сімейними лікарями, чому так пізно діагностували недуги, чому не направляли пацієнтів на обстеження.

Тернополянка Марина Орап, яка поборола цю хворобу, зазначає, рак грудей на ранній стадії можна зупинити. І обстеження має бути добровільним, свідомим і ефективним.

– Тому дуже важлива підтримка в родині, друзів. Підтримка, яка не закладається ні в який бюджет, – зазначає  Марина Орап. – Я створила клуб жінок, які об’єднані однією хворобою – раком молочної залози “Амазонки Тернопілля”. Такі групи дуже потрібні. Закордоном їх створення активно заохочуються і навіть фінансують за бюджетні кошти. Адже, коли пацієнт розмовляє з людиною, яка мала такий же діагноз і пройшла цей шлях, відчуває більше довіри, відкривається, і таке спілкування має позитивний ефект. Ми щотижня у четвер ходимо в онкодиспансер і гворимо з пацієнтами, щомісяця проводимо круглий стіл у цьому закладі.

Більше про рак молочної залози, діагностику і профілактику цієї недуги читайте на 5-ій стор. в інтерв’ю із завідувачкою 1-им хірургічним відділенням Тернопільського обласного онкологічного диспансеру Оксаною Тумановою.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *