Тернопільські музиканти встановили патріотичний рекорд (ФОТО, ВІДЕО)

ebf3cff642571a068fd0e67885536a09

Військовий оркестр виконав гімн України у соляній шахті 

483a4982a27e8c30139eb705d20bad02Тернополяни здивували всю Україну незвичайним рекордом. Під час перебування у зоні АТО вони спустилися у соляну шахту, виконали національний Гімн та офіційно зафіксували рекорд України – дефіле військового духового оркестру на максимальній глибині під землею.

d96f17dab0235f2841358418502eb0bc

Концерт на глибині 300 метрів

Тернопільський духовий військовий оркестр 44-ої окремої артилерійської бригади перебував у зоні АТО майже два місяці. Музиканти виступали з концертами перед військовими та мешканцями Сходу. Однак сміливі музиканти вирішили не зупинятися на досягнутому. Щоб підняти бойовий дух товаришів на передовій та ще раз підкреслити єдність країни, наважилися на унікальний виступ.

Незвичайним концертним залом їм послужила соляна шахта підприємства «Артемсіль», що у містечку Соледар. Знаходиться вона на глибині 289,5 метрів під землею і заввишки як семиповерхівка.  Це ідеальне місце для фіксації такого рекорду, адже багатометрова товщина солі тут створює унікальну акустику. Кілька років тому тут відбувся легендарний концерт Донбаського симфонічного оркестру «Соляна симфонія» під керівництвом австрійського диригента Курта Шмідта. Як відзначив тоді диригент: «У світі існує всього два-три театри, які можуть зрівнятися за акустикою з артемівськими шахтами».

cfbda11633cd6f9509d8feca35967c42

Тернополяни тут не лише виконали гімн, а  й провели справжнє музичне дефіле. Граючи на музичних інструментах, оркестранти пройшли маршем по соляній галереї.

Досягнення Тернопільського духового військового оркестру 44-ої окремої артилерійської бригади зафіксували представники Національного реєстру рекордів України.

– Ми вражені цим рекордом. У період, коли така складна політична та економічна ситуація в Україні, хлопці своєю звитягою показали незламність духу, мужність і патріотизм, – зазначила керівник Національного реєстру рекордів України Лана Ветрова. –  Нам приємно, що цей рекорд від сьогодні є досягненням України – досі ніхто нічого подібного не робив. Хлопці з тернопільського оркестру – молодці: виконали гімн України та дефіле під звуки патріотичних композицій.

20150905_100614

«Коли ми читаємо злісні коментарі сепаратистів в Інтернеті, розуміємо – все зробили правильно»

DSC_0534Через кілька днів після повернення додому сповнені вражень та позитивних емоцій, тернопільські рекордсмени завітали у редакцію «Нашого ДНЯ», розповіли, чи важко було грати на такій значній глибині і як виникла ідея встановити рекорд.

Вони майже два місяці провели за тисячі кілометрів від рідних домівок. Виступали перед військовими, школярами, жителями сіл та міст. Їхали на гастролі у повному екіпіруванні – з бронежилетами, зброєю і музичними інструментами. Зізнаються, у кожен концерт вкладали душу, адже мистецтво у зоні АТО допомагає відновити душевну рівновагу, дарує віру та оптимізм і  заряджає позитивними емоціями. Мешканці Сходу радо зустрічали музикантів і тішили їх гучними оплесками. А у Лисичанську школярі навіть підготували для них зустрічний концерт.

Музиканти розповідають: перебування на Сході було надзвичайно насиченим. Це величезний досвід, зустрічі з цікавими людьми, позитивні емоції.

DSC_0516Артистка оркестру і єдина жінка у колективі Любов Кизима та її чоловік,  головний старшина оркестру, прапорщик Василь Кизима з Озерної під час перебування на Сході відзначили 20-річчя подружнього життя.

– Це було дуже незвичне святкування цієї дати, але дуже романтичне, – зізнається Люба. – Чоловік йшов пішки п’ять кілометрів, щоб купити мені подарунок. Адже неподалік нашого місця проживання не було магазинів. Найважливіше, що ми в цей день були разом, а  поряд були люди, які за нас раділи.

Та найяскравішою подією перебування на Сході, звичайно ж, стало встановлення рекорду.

– Учасники нашого оркестру якось побували на екскурсії у соляних шахтах, – розповідає начальник оркестру – військовий диригент бригади, старший лейтенант Тарас Когут. – Вони поділилися з нами враженнями від поїздки. Тоді ми подумали – наш колектив уже виступав і в сільських клубах, і  в школах, і в полях, і просто на вулиці, а от у шахті ми ще не грали. Всі підтримали цю ідею і почали працювати над її реалізацією.

IMG_9153

Музиканти розповідають, що до виступу і встановлення рекорду готувалися близько місяця. Саму подію особливо не афішували, адже відбувалася вона в зоні АТО.

– Ми подали заявку до Національного реєстру рекордів України, – розповідає Тарас Когут. – Їх зацікавила наша ідея і ми почали готуватися до цієї події. Далі довелося переконати керівництво «Артемсіль» дозволити виступ. Особлива  вдячність командиру нашої бригади за допомогу у втіленні цього задуму і підтримку всіх творчих починань.

Тернополяни пригадують, спускалися у шахту дуже швидко – близько півтора хвилин. Повітря у ній насичене сіллю, тож губи відразу стають солоними на смак. Глядачами незвичного концерту стали журналісти, представники міської влади  та всі охочі. Про виступ тернополян писали не лише українські, а й сепаратистські ЗМІ. Навіть газета ДНР «Русская весна» опублікувала інформацію про рекорд тернополян. Цікаво, що подали інформацію без жодного негативу.

IMG_9133

Учасники військового оркестру не приховують радості – вони щасливі, що змогли встановити цей рекорд і принести радість мільйонам українців.

– Наш рекорд неможливо побити, адже його суть не матеріальна, а  швидше духовна, – додає Тарас Когут. –  Коли ми читаємо злісні коментарі сепаратистів в Інтернеті, розуміємо – все зробили правильно. Своїм вчинком ми зуміли піднести бойовий дух наших побратимів, які воюють на передовій, а також вкотре підкреслити єдність України і прославити нашу державу.

«Наш ДЕНЬ» вітає Тернопільський духовий військовий оркестр 44-ої окремої артилерійської бригади з цим досягненням і бажає його учасникам натхнення та наснаги для нових звершень і творчих експериментів.

IMG_9080

IMG_9079

IMG_9075

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *