На Тернопілля привезли одну з найдревніших святинь українців. Холмська Чудотворна ікона Божої Матері – одна з трьох, написаних рукою апостола Луки у першому столітті. За посередництвом цього образу Пресвятої Діви зафіксували понад сімсот чудес. Її не раз втрачали, знаходили, рятували, переховували, за неї боролися.
Походження ікони дуже давнє. За переказом, вона написана Святим Апостолом і Євангелістом Лукою і була привезена на землі Київської Русі за часів князя Володимира, який після хрещення отримав у Константинополі її серед інших ікон. Перша письмова згадка про образ Богородиці Холмської знаходиться в Галицько-Волинському літописі при описі подій 1259 року. Ікону Божої Матері, яку пізніше назвуть Холмською, князь Данило Галицький привіз орієнтовно в 1223-1237 роках з Києва у засноване ним місто Холм.
У даний час ця найбільша із святинь Православ’я зберігається в музеї Волинської ікони в місті Луцьку і виставляється для поклоніння у великі свята.
В обласному центрі святиню зустрічали миряни, духовні отці та керівництво міста і області.
«Ікону розмістили у Свято-Троїцькому духовному центрі на честь князя Данила Галицького. Там чудотворний образ перебуватиме кілька днів. Згодом ікону передадуть і в інші храми Тернополя, пронесуть її і вулицями міста», – розповів настоятель духовного центру о. Анатолій Зінкевич.
Приступити до ікони можна буде у Свято-Троїцькому духовному центрі імені Данила Галицького, що на проспекті Злуки у Тернополі, до 25 жовтня.