27 червня: чим цікавий та пам’ятний нинішній день й чому нині важливо бути добрим і щедрим

27 червня: чим цікавий та пам’ятний нинішній день й чому нині важливо бути добрим і щедрим

27 червня в церковному календарі – день пам’яті блаженного священномученика єпископа Миколая Чарнецького та інших. Він також відомий як “український святий Микола”, був видатним церковним діячем Української Греко-Католицької Церкви. Його життя та служіння залишили глибокий слід у вірних сердець.

Блаженний Миколай Чарнецький народився 14 грудня 1884 року у селі Семаківці, що належить до Городенківського району на Івано-Франківщині. Він був монахом-редемптористом, єпископом, місіонером та новомучеником. Протягом свого життя він віддавав себе служінню Богу та людям. Його молитви та духовні настанови були великою підтримкою для вірних.

1931 року його висвятили на єпископа (апостольського візитатора) для католиків східного обряду на Волині та Поліссі. Він був першим редемптористом, який отримав такий високий сан. Під час сталінських репресій він опинився в ГУЛАГу, але не зрадив своїм переконанням. 2 квітня 1959 року блаженний Миколай Чарнецький помер у Львові.

Дуже важливо цього дня бути щедрим і добрим, допомагати ближнім. В давнину наші предки вірили, чим більше 27 червня віддасиш, тим більше пізніше отримаєш.

Цього дня народилися:

1833 рік — український композитор, піаніст і педагог Владислав Заремба;

1877 рік — британський фізик, що здійснив поляризацію рентгенівського проміння, Нобелівський лавреат Чарльз Баркла;

1991 рік — офіцер Національної гвардії України, учасник російсько-української війни, Герой України Денис Прокопенко.

Пам’ятні дати 27 червня

Календар важливих подій в Україні та світі за 27 червня:

1663 рік — у Ніжині відбувається козацька рада (Чорна рада) на якій гетьманом Лівобережної України обирають Івана Брюховецького;

1871 рік — єна стає новою грошовою одиницею Японської імперії;

1929 рік — в нью-йоркських лабораторіях Белла демонструють систему передавання повнокольорового телезображення;

1931 рік — у США винахідник Ігор Сікорський отримує патент на винахід першого вертольота;

1932 рік — в Сіамі проголошують конституцію;

1964 рік — у Вашингтоні відкривають пам’ятник Тарасові Шевченку;

1991 рік — війною Словенії за незалежність розпочинаються Югославські війни;

2001 рік — у м. Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участі Івана Павла ІІ беатифіковані (проголошені блаженними) ряд українських греко-католицьких новомучеників;

2017 рік — у Києві о 8:16 стається теракт, під час якого гине полковник Максим Шаповал та поранення отримує жінка, що проходила повз;

2022 рік — у Кременчуку (Полтавська область) стається ракетний удар російських військ в ТЦ “Амстор”.

Який сьогодні день в Україні і світі

27 червня в Україні і світі святкують Всесвітній день працівників промисловості. Його було засновано 1905 року у Чикаго в США. Це свято, метою якого є нагадування про боротьбу за справедливі умови праці, рівність на робочому місці та солідарність між працівниками.

Міжнародний день ананаса. Перші письмові згадки про цей тропічний фрукт належать ще Христофору Колумбу, а також іншим дослідникам Гонсало Фернандесу де Ов’єдо-і-Вальдесу та серу Волтеру Рейлі. Вони зустріли його під час своїх подорожей до Вест-Індії, де ананас вирощувався для виробництва вина.

День народження банкомата. Саме цього дня 1967 року в британському банку було встановлено перший автомат для видавання готівки. Його вартість становила 18000 доларів і на той час це була дійсно дуже велика сума грошей.

День мікро- малих і середніх підприємств. Свято було встановлено за ініціативою Генасамблеї ООН 2007 року. Головна його мета полягає у підвищенні рівня поінформованості про важливий внесок малого бізнесу в забезпечення стійкого розвитку держави.

Всесвітній день рибальства. Свято заснували в Італії 1984 року під час з’їзду з регулювання та розвитку промислової риболовлі. А від 2001 року його святкують під офіційною егідою ООН. Головна його мета полягає в привернені уваги до важливості захисту рибних популяцій.

День сонцезахисних окулярів. Ця дата була започаткована Радою зору в США, щоб підвищити обізнаність людей про важливість захисту очей від сонячних променів.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *