25 червня: в Україні – День митника, Міжнародний день моряка, День кольорового телебачення

25 червня: в Україні – День митника, Міжнародний день моряка, День кольорового телебачення

25 червня в церковному календарі – день пам’яті святої преподобномучениці Февронії.

Февронія виховувалася у монастирі під покровом ігумені Врієнни, яка була її тіткою. Ігуменія призначила їй суворіше життя, ніж іншим черницям. Під час царювання Діоклетіана вона стала мученицею за віру в Христа. Февронія співчувала християнам, оскільки її мати була християнкою. Після її смерті вірні намагалися викрасти її мощі, але Лисимах, її співвітчизник, стеріг їх.

Цього дня народилися:

1907 рік — українська драматична акторка Зінаїда Хрукалова;

1922 рік — український письменник Петро Угляренко;

1954 рік — українська художниця Ярослава Король.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 25 червня:

1439 рік — Базельський собор оголошує римського папу Євгенія IV єретиком і позбавляє його влади;

1530 рік — зі схвалення Мартина Лютера його найближчий сподвижник Філіп Меланхтон в Аугсбурзькому рейхстагу викладає основи лютеранства в 28 статтях на німецькій і латинській мовах;

1580 рік — публікують “Книгу згоди”, в якій були викладені основи лютеранства;

1783 рік — французький хімік Антуан Лоран Лавуазьє повідомляє на засіданні Паризької академії наук, що вода — це сполука водню і кисню;

1848 рік — під час “весни народів” у Галичині за рішенням Головної руської ради над Львівською ратушею вивішують синьо-жовтий стяг;

1857 рік — виходить друком збірка віршів французького поета Шарля Бодлера “Квіти зла”;

1863 рік — сьоґун Токуґава Іємоті наказує вигнати з Японії всіх іноземців;

1872 рік — в Німецькій імперії забороняють діяльність Ордена єзуїтів;

1878 рік — починається Берлінський конгрес, що підтверджує незалежність Князівства Чорногорія, Князівства Сербія і Румунії;

1939 рік — у Львові відбуваються останні збори Наукового товариства імені Шевченка;

1950 рік — армія Північної Кореї нападає на Південну Корею, починається Корейська війна;

1957 рік — створюють іграшку “летюча тарілка”;

1991 рік — Словенія і Хорватія проголошують незалежність від Югославії;

1991 рік — ухвалюють Закон України “Про митну справу в Україні”.

Який сьогодні день в Україні і світі 

 25 червня в Україні святкують День митника. Професійне свято, яке святкують на державному рівні. Головна мета цього свята полягає в тому, щоб привернути увагу до важливості цієї професії, вшанувати митників, які працюють на благо держави. Дату обрали на честь того, що цього дня було прийнято “Закон про митну справу” 1991 року.

Всесвітній день вітиліго. Дату обрали невипадково. Саме цього дня помер легендарний співак Майкл Джексон, який був жертвою цієї хвороби. Вітиліго є мало вивченим захворюванням, яке не лікується. На темній шкірі воно більш помітне, але може зустрічатися однаково часто у людей будь-яких етнічних груп чи віку.

День кольорового телебачення. Ця технологія з’явилася у США 1951 року і назавжди змінила майбутнє теледивлення. Першою американські глядачі у кольорі подивилися телепередачу, в якій брав участь Ед Салліван і інші популярні тоді артисти. Трансляція була доступною лише власникам кольорових телевізорів.

Міжнародний день сомоподібних. У США це свято є національним. Воно було засноване 1987 року за ініціативи американського президента Рейгана, який у своїй промові пояснив громадянам, що завдяки розведенню сома фермери отримали стабільний дохід, а люди — доступне джерело їжі.

Міжнародний день моряка. Це свято з’явилося зовсім недавно — 2010 року. Сталося це після підписання відповідної резолюції країнами – членами Міжнародної морської організації, яка є частиною ООН. Головною метою свята є подяка морякам та вшанування їхнього важливого впливу на економічний розвиток суспільства.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *