Парламентська асамблея ОБСЄ визнала дії рф геноцидом українського народу

Парламентська асамблея ОБСЄ визнала дії рф геноцидом українського народу

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) офіційно визнала дії РФ геноцидом українського народу.

Це вказано в ухваленій організацією резолюції, повідомив народний депутат Павло Фролов.

У документі йдеться також про необхідність деколонізації країни-агресора. Резолюцію ухвалили у день відкриття літньої сесії у Бухаресті. Парламентська асамблея ОБСЄ засудила 10-річну військову агресію РФ проти України. А дії військово-політичного керівництва РФ та російських Збройних сил у ході повномасштабного вторгнення в Україну визнала геноцидом українського народу.

“Документ також визначає деколонізацію РФ необхідною передумовою для встановлення міцного миру”, – зазначив нардеп.

Резолюція, зокрема, закликає 53 держави-учасниці ОБСЄ докладати зусиль для деокупації Криму та усіх захоплених російськими загарбниками територій України шляхом підтримки Формули миру та Кримської платформи.

У документі також міститься заклик до створення Спеціального трибуналу для притягнення рф до відповідальності за злочини, скоєні в ході агресивної війни проти України.

Закликають також провести на міжнародному та національному рівнях розслідування масових звірств, вбивств, зґвалтувань, скоєних російською армією в Україні.

За словами нардепа, сесія Парламентської Асамблеї ОБСЄ триватиме до 3 липня.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *