Сьогодні – Різдво Івана Хрестителя або Івана Купала

Сьогодні – Різдво Івана Хрестителя або Івана Купала

24 червня в церковному календарі – Різдво чесного і славного пророка Івана Хрестителя.

Святий Іван Хреститель є одним з найважливіших святих у християнській традиції. Він був пророком і попередником Ісуса Христа, який передбачив його прихід і хрестив Ісуса у річці Йордан. Його народження було чудом, оскільки його мати Єлизавета була безплідною і вже в похилому віці, коли ангел сповістив її чоловіка Захарію про народження сина.

Іван Хреститель жив у пустелі, ведучи суворе аскетичне життя. Він проповідував покаяння і хрещення для прощення гріхів, готуючи людей до приходу Месії. Його діяльність мала великий вплив на єврейське суспільство того часу і привернула багато послідовників.

Свято Івана Купала має давнє коріння і багату історію, яка поєднує язичницькі традиції та християнські обряди.

Наші предки пов’язували свято з літнім сонцестоянням. Люди вірили, що в цей час можна звертатися до природних божеств по плодючість і врожайність. Після прийняття християнства свято почали асоціювати з днем народження (різдвом) Івана Хрестителя. Від цього часу свято також стало відоме як Івана Купала, що поєднує обряди очищення від гріхів, які проводив Іван Хреститель.

Перші згадки про Івана Купала як свято з’явилися у Волинському літописі. Там розповідається про події “напередодні Івана дня на самі купалья”. Це свято було традиційним для слов’ян, адже в часи язичників у Київській Русі особливо шанували сонце й воду.

Існує кілька версій походження назви свята. Найпопулярнішою серед них є думка, що вона пішла від слова “купатися”, адже святкування традиційно відбувається біля водойм. Також дівчата плели з зілля вінки і пускали їх на воду. Куди вінок попливе – звідти чекали на нареченого. А якщо потоне, то ще рік доведеться дівувати.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *