У селі на Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли «капсулу» часу (фото)

У селі на Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли «капсулу» часу (фото)

Під час ремонту церкви Воскресіння Христового у селі Бишки Козівської селищної громади віднайшли записку про посвячення першого каменя під будову храму у далекому вже 1937 році.

Як повідомив на своїй Фейсбук-сторінці парох храму о. Михайло Квасниця, хоча скляна банка була пошкоджена, а папір – практично мокрий, однак збережений у ній документ вдалося розгорнути без великих пошкоджень, текст гарно зберігся.

Як повідомляє Forum Kozovianum – Козівський Форум, 9 травня 1937 року було закладено основи під будову храму, а посвячення “угольного” каменя здійснили оо. Степан Городецький з Урмані, Ілля Залуцький, який у 1917-21 рр. був парохом у Бишках, Петро Пастух з Куропатників.

На час закладення цієї “капсули” священником у Бишках був Микола Косович (роки життя 1901-1941), який вже через декілька років став жертвою репресій більшовиків.

Як свідчить записка, будову храму провадив відомий архітектор Євген Нагірний, будівничим був Омелян Косович, солтисом села на той час був Гринько Безкоровайний, а церковний комітет очолював Іван Федечко.

Далі йде перелік усіх членів комітетут будови церкви. Це були шановані люди, про яких має пам’ятати село. Завдяки цій знахідці, хтось знайде там, мабуть, і своїх родичів.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *