Як зробити тернопільське озеро туристичною родзинкою?

Як зробити тернопільське озеро туристичною родзинкою?

Тернопільський став унікальний та стратегічний об’єкт для нашого міста. Через це Тернопіль навіть порівнюють із Женевою, у центрі якої також розташована водойма. Однак напротивагу тернополянам, женевці не лише тримають своє озеро у чистоті, а й перетворили його на справжню туристичну родзинку, як є не лише окрасою міста, а й приносить добрий прибуток. Цьороріч вперше в історії у Тернополі організували свято водної перлини міста, аби її популяризувати та обговорити концепцію розвитку  рамках проекту «Тернопіль – це Європа», який втілила тернопільська телекомпанія ТВ-4 у рамках проекту «Регіональні медіа як активізатори громадськості в процесах європейської інтеграції України» (реалізується Фондом Міжнародної Солідарності (Польща) і «Товариством Лева» в рамках Програми «Підтримка демократії» міністерства закордонних справ Республіки Польща.

«Тернопільський став – це штучна водойма, створена на місці боліт на річці Серет понад 400 років тому, — розповідає історик Володимир Окаринський. — Спершу воно було завдовжки 11 кілометрів до Івачівського водосховища і приносила добрі прибутки своєму власнику. Рибу, яку вирощували у водоймі, продавали не лише в Україні,а й закордоном. Став приносив немал прибутки місту».

Сьогодні Тернопільський став активно намагаються зробити туристичною родзинкою. Екологи, урбаністи та посадовці дискутували про те, як по-європейськи облаштувати водойму. Переконані, насамперед, потрібно врегулювати його екологічний стан.

«Це ключова проблема, — зазначає Василь Грубінко, завідувач кафедри загальної біології ТНПУ ім. В. Гнатюка. — Зокрема йдеться про нестачу води у тернопільському водосховищі, адже всі джерела у районі пляжу «Циганка», які наповнювали плесо, намулені. Недоліком є неоднорідне очищення водойми, через що немає перемішування води та водообміну. Ще одна проблема – забруднення водойми нафтопродуктами, важкими металами із зливних вод, які стікають з вулиць міста. Через засилля синьо-зелених водоростей водойма не може самостійно очищуватися».

Зараз у місті працюють над порятунком озера і розробили спеціальну програму. Виявляється, воно виконує дуже корисну функцію для всіх тернополян

«Тернопіль – унікальне українське  місто, — каже урбаністка зі Львова Олександра Сладкова. – Адже воно єдине немає теплової плями, як показують дослідженн зміни клімату. Що це таке? У зоні щільної забудови місто перегрівається на 10 і більше градусів. У Тернополі цього не відбувається завдяки озеру».

 

Урбаністи радять розвивати не лише ту територію набережної, яка примикає до центру, а маршрут довкола озера, знайти привабливі точки.

«Варто розробити загальну концепцію розвитку водойми, каже учасник громадської ініціативи Urban.Te Ярослав Брінь. – Прописати всі моменти і візуальне бачення, щоб уникнути незаконних забудов. Залучити до нього Білецьку громаду. Також варто розвивати водний транспорт, який би сполучив різні точки набережної, попрацювати над сполученням озера з різними районами міста, зробити водойму доступною для маломобільних груп населення».

Свято Озера у Тернополі планують зробити традиційним і щороку розширювати кого цікавих локацій та різнопланових заходів під час цієї події.

Юля СЕМЕНЮК

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *