11 липня – Всесвітній день шоколаду. Які ще свята, дати й події припадають на цей день?

11 липня – Всесвітній день шоколаду. Які ще свята, дати й події припадають на цей день?

11 липня – перенесення мощей Кира та Івана. Кир жив у Олександрії в III столітті, коли імператором був Діоклетіан, відомий своїми жорстокими гоніннями за християнами. Він був лікарем, але не брав грошей за свою роботу. Згодом, відчувши покликання, пішов до монастиря в Арабії. Згодом Бог наділив Кира даром зцілювати немічних молитвою.

Минув деякий час – і долучився до нього колишній вояка Іван, який також прийняв хрещення. Якось почули мужі, що в Канопі ув’язнили християнку Анастасію з її трьома доньками. Вирушили Кир та Іван туди, щоб підтримати жінку, але їх також ув’язнили і довго катували. Потім Анастасії та дівчатам відрубали голову, а мучеників убили мечем.

Після смерті християни поклали тіла Кира та Івана у церкві святого Марка, але через 100 років Олександрійський патріарх Кирило вирішив перенести частину мощей в єгипетське місто Менуту, де згодом на честь святих побудували церкву.

Здавна вважалося, цього дня кропива має цілющі властивості, тому її збирали і засушували. Цікаво, що кропиву використовували не лише для лікування, з неї готували дуже смачні страви. А дівчата виготовляли настій із кропиви для зміцнення волосся.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 11 липня:

1533 рік – Папа Климент VII оголошує, що шлюб короля Англії Генріха VIII і Катерини Арагонської все ще дійсний та відлучає короля від церкви;

1576 рік – англійська експедиція Мартіна Фробішера відкриває Ґренландію;

1700 рік – засновують Берлінську академію наук;

1888 рік – у Києві на Софійській площі в рамках святкування 900-річчя прийняття християнства відкривають пам’ятник Богдану Хмельницькому;

1943 рік – кульмінація Волинської трагедії;

1944 рік – засновують Українську Головну Визвольну Раду – політичний провід УПА;

2008 рік – компанія “Apple Inc.” відкриває iPhone App Store;

2014 рік – внаслідок ракетного обстрілу з території Росії в районі Зеленопілля гине 36 українських військових.

Який день в Україні і світі

11 липня в Україні і світі святкують Всесвітній день шоколаду. За легендою першими шоколад навчилися робити ацтеки, які називали його “їжею богів”. 1519 року кастильський конкістадор та першовідкривач Ернан Котрес прибув до сучасної Мексики, де вперше спробував шоколадний напій, який люди племені подарували йому в знак гостинності. Кортес та його земляки охрестили шоколад “чорним золотом” і почали переправляти до Іспанії. Високо цінувався екзотичний делікатес у дворі іспанського короля. 1615 року зусиллями дружини Людовіка XIII Анни Австрійської шоколад також з’явився у Франції.

Тривалий час шоколад в Європі був доступний лише людям з аристократичних кіл. В той час жінки вважали, що цей продукт є афродизіаком, адже розпалює вогонь пристрасті. Також його споживали лише у рідкому вигляді, а звичні для нас шоколадки з’явилися лише в кінці XIX століття з появою гідравлічного преса.

Саме свято було створене у Франції 1995 року, оскільки французи відомі на весь світ ласуни. Але цей день відомий також і в інших країнах світу.

Всесвітній день народонаселення. Подія була започаткована за ініціативи ООН 1989 року. Дату святкування тоді обрали не випадково, адже саме цього дня 1987 року кількість населення планети перевищила відмітку в 5 мільярдів осіб. Головна мета події полягає у приверненні уваги до тих проблем, які пов’язані з населенням планети, залучення людей до спільного процвітання.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *