15 червня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

15 червня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Цього дня у світі відзначають Міжнародний день прогулянки, Всесвітній день вітру, Всесвітній день без м’яса, День придумування нових сузір’їв, Всесвітній день пожертвувань, Всесвітній день поширення інформації про зловживання щодо літніх людей.

У Великій Британії – День пива, в США – День американського громадянства, День державності штату Арканзас, День електрики, День вишневого пирога, День фотографії природи, День сили усмішки, День справедливості для двірників, День омара, День «Поцілунок Вуки», в Коста-Ріці – День посадки дерев, у Південній Кореї – День сільського господарства, в Італії – День інженера, в Азербайджані – День національного порятунку, у Вірменії – День Державного прапора, в Англії – День Великої хартії вольностей, у Киргизстані – День працівника протипожежної служби, в Індії – Фестиваль гойдалок «Раджа Парба», в Японії – фестиваль «Санно-мацурі», у Данії – День прапора.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 15 червня вшановує пам’ять святителя Никифора, сповідника, патріарха Константинопольського. Інші назви свята: «Никифор дубодер», «В’юнець», «Зелені святки». Цього дня вітали пари, що поєднувалися шлюбом поточного року. Господині прикрашали будинки віночками з березових гілочок, а до обіду обов’язково пекли коровай. 

Що не можна робити 

Не потрібно вдягати одяг із металевими гудзиками. Можна цього дня прибирати та фізично працювати, але шити й прясти не варто. Також не можна купатися у відкритих водоймах. 

Прикмети на 15 червня      

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– ранок тихий – хороша погода збережеться довго;

– посилився вітер – до дощу;

– захід сонця потопає в хмарах – до негоди;

– розгулялися горобці – найближчими днями погода буде хорошою.

Пам’ятні дати 15 червня, річниці та події

У 1502 році Христофор Колумб відкрив острів Мартиніка.

У 1752 році Бенджамін Франклін експериментом із повітряним змієм довів електричну природу блискавки.

844 році Чарльз Гудьєр запатентував спосіб вулканізації гуми.

У 1851 році молочник Джекоб Фуссель заснував у Балтіморі (США, штат Меріленд) першу в світі фабрику з виробництва морозива.

У 1867 році в Індіанаполісі американським лікарем Джоном Боббсом вперше була проведена успішна операція з видалення жовчного каменю.

У 1869 році Джон Хайат в Олбані (штат Нью-Йорк) запатентував целулоїд.

У 1878 році в США була зроблена перша спроба виробництва подоби фільму: 12 фотокамер одночасно зафіксували один кадр із тим, щоб визначити, чи всі чотири копита відриваються від Землі під час кінського галопу. Все вийшло. Кіно запрацювало. 

У 1896 році стався підводний землетрус поблизу Санріку, Японія. Гігантська хвиля-цунамі змила в море 27 тисяч людей і більш як 10 тисяч будівель.

У 1911 році в США була заснована компанія «Computing-Tabulating-Recording Company», відома сьогодні як IBM.

У 1924 році компанія «Форд» виготовила свій 10-мільйонний автомобіль.

У 1954 році був заснований союз європейських футбольних асоціацій УЄФА, який проводить найпрестижніший європейський клубний футбольний турнір – Лігу чемпіонів. У період свого першого розіграшу в сезоні 1955/56 і по сезон 1990/91 він називався Кубком європейських чемпіонів. Спочатку до УЄФА входили 25 країн, нині – 55. Штаб-квартира УЄФА розташовувалася в Парижі – до 1959 року, потім переїхала у Берн. З 1995 року вона базується в швейцарському Ньоні. Першим генеральним секретарем УЄФА був Анрі Делоне, а президентом – Еббе Шварц, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *