15 липня українці вшановують Берегиню – праматір всього живого

15 липня українці вшановують Берегиню – праматір всього живого

15 липня – покладання ризи пресвятої Богородиці у Влахернах. Для вірян частина одягу Діви Маріх (чесна риза) є великою святинею. Вона нагадує про земне життя Богородиці. В V столітті ризу вивезли до Константинополя з Палестини. Тоді побудували величний храм на березі Влахернської затоки. Там і почали зберігати святиню.

Неодноразово Матір Божа ставала на захист жителів Константинополя від навали ворогів, хвороби чи природної стихії. На згадку про цю важливу подію встановили окреме свято – покладання ризи пресвятої Богородиці у Влахернах.

За народними традиціями 15 липня українці вшановували Берегиню. Її вважали праматір’ю всього живого, захисницею від нечистої сили та всіляких бід. Згідно з повір’ями наших предків, саме Берегиня наповнює квіти та трави особливою силою, тому цього дня намагалися посадити біля будинку деревце. Вважалося, що воно буде захищати власників від негативу.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 15 липня:

1228 рік – папа Григорій IX канонізовує засновника ордену францисканців Франциска Ассізького;

1410 рік – відбувається Грюнвальдська битва між військами Тевтонського ордену та об’єднаною польсько-литовсько-українською армією під командуванням князя Вітовта і короля Ягайла;

1663 рік – у Львові король Ян ІІ вирішує йти кількома колонами походом в Україну;

1683 рік – величезна (за різними оцінками, 90-140-тисячна) армія Османської імперії облягає Відень;

1776 рік – відкривають театр “Ла Скала”;

1799 рік – французький лейтенант П’єр Франсуа Бушар знаходить в Єгипетському еялеті, поблизу невеликого міста Розетта (нині Рашид), неподалік від Олександрії, Розетський камінь;

1988 рік – на екранах США відбувається прем’єра першої частини “Міцного горішка” з Брюсом Віллісом.

Цього дня народилися:

1814 рік – український лікар, ботанік, етнограф, автор 40 праць із хірургії та стоматології, анастезіолог-новатор Павло Заблоцький-Десятовський;

1892 рік – українська філософиня Мілена Рудницька.

Який день в Україні і світі

15 липня в Україні святкують День українських миротворців. Саме цього дня 1992 року у Сараєво (тодішня Югославія) прилетіла перша група українських миротворців. Тоді там відбувалися бойові дії і майже відразу наш батальйон зазнав втрат – семеро бійців отримали поранення і один з них пізніше помер в шпиталі. Незважаючи на важкі умови, наші миротворці гідно виконали всі завдання, що були поставлені перед ними. Відтоді Україна взяла участь у 26 міжнародних миротворчих та гуманітарних місіях. Наймасштабнішою з них стала операція в Іраку (2003-2008 роки).

Всесвітній день навичок молоді. Дата була започаткована ООН в грудні 2014 року. Дуже важливо розвивати навички у покоління, що підростає, щоб підготувати його до дорослого життя. Головна мета цієї події полягає в тому, щоб покращити соціальні та економічні умови життя молодого покоління, подолати присутню сьогодні проблему безробіття, яка охопила весь світ.

День благодійності в соціальних мережах. Маловідома та неофіційна, проте дуже важлива подія, яка була започаткована некомерційною американською платформою Givver 2013 року. Її засновник Кріс Соммерс вирішив розповсюджувати ідею благодійності за допомогою соціальної мережі Twitter.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *