22 листопада: початок Помаранчевої революції, День Свободи, Міжнародний день сина

22 листопада: початок Помаранчевої революції, День Свободи, Міжнародний день сина

22 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого Прокопія Читця. За церковними переказами він народився у Єрусалимі та був читцем в Кесарійській церкві. Там Прокопій роз’яснював вірянам Святе Письмо і перекладав тексти сирійською мовою. Прославився святий своїм даром зцілення. Намісник Палестини наказав схопити Прокопія, його довго мучили, змушуючи принести жертву язичницьким богам. Зрештою, коли святий відмовився це зробити, йому відрізали голову.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 22 листопада:

1087 рік — вбивають святого Ярополка Ізяславовича;

1675 рік — Оле Ремер представляє в Паризьку академію звіт про визначення швидкості світла;

1938 рік — Карпатська Україна отримує автономію у складі Чехословацької республіки;

1963 рік — в Далласі відбувається одне з найгучніших вбивств ХХ століття, коли Лі Гарві Освальд стріляє в президента США Джона Кеннеді;

1975 рік — в Іспанії відновили монархію — по смерті диктатора Франсіско Франко влада в країні переходить до призначеного ним спадкоємця, 37-річного принца Хуана Карлоса Бурбона, котрий цього дня стає королем Іспанії;

1990 рік — 65-річна Маргарет Тетчер оголошує про свою відставку з поста прем’єр-міністра країни;

2004 рік — починається Помаранчева революція;

2005 рік — указом президента Віктора Ющенка в Україні 22 листопада проголошують Днем Свободи;

2010 рік — починається безстрокова акція протесту на Майдані Незалежності в Києві проти нового Податкового кодексу, написаного урядом Азарова, які підтримували акціями по всій Україні.

Який сьогодні день в Україні і світі

22 листопада в Україні і світі святкують Міжнародний день сина. Це чудова нагода створити незабутній день для свого синочка, привітати його з подарунками та теплими словами. Існує багато версій започаткування цього свята. В будь-якій сім’ї, незалежно від національності, країни чи віросповідання, народження сина завжди було особливою подією. Кожен батько прагне мати сина, адже нащадок чоловічої статі з давніх-давен вважався цінним продовжувачем роду. Концепція міжнародного дня сина з’явилася 2014 року, коли Guardian News & Media Limited під час святкування Дня чоловіків запропонувала створити ще одне сімейне свято.

Також 22 листопада День гуманного суспільства. Свято було створене за ініціативи американської некомерційної організації “Гуманне суспільство Сполучених штатів”. Саме цього дня 1954 року ця організація була заснована журналістами Фредом Маєрсом, Гелен Джонсон, Ларрі Ендрюсом та Марсією Глейзер. Нині вона розташована в Вашингтоні і вважається однією з найбільших благодійних організацій в Америці.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *