7 червня: Всесвітній день турботи, Всесвітній день безпеки харчових продуктів

7 червня: Всесвітній день турботи, Всесвітній день безпеки харчових продуктів

7 червня в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Теодота, єпископа Анкирського. Святий Теодот, єпископ Анкирського, жив у місті Анкирі, що в Галатії, в часи імператора Диоклетіяна. Він був відомий своєю побожністю та християнською вірою. За одними джерелами, Теодот був єпископом, а за іншими — простим християнином. Його життя було сповнене випробувань та мучеництва через віру. Він став символом стійкості та відданості християнським цінностям.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 7 червня:

1099 рік — війська хрестоносців під час їхнього першого походу починають облогу Єрусалиму;

1498 рік — Колумб вирушає у свою третю подорож до Нового Світу, під час якої відкриває сучасний острів Гаїті;

1775 рік — Сполучені Колонії змінюють свою назву на Сполучені Штати Америки;

1903 рік — у Берліні французький учений Кюрі оголошує про відкриття нового хімічного елементу — полонію, названого на честь батьківщини його дружини-польки Марії Склодовської-Кюрі;

1905 рік — японські війська беруть Сахалін;

1919 рік — у Нью-Йорку вперше проводять письмові тести для одержання посвідчення водія;

1919 рік — розпочинається Чортківська офензива УГА;

1920 рік — уряд Української Народної Республіки переїжджає з Вінниці до Жмеринки;

1929 рік — згідно з Латеранськими угодами, в центрі Риму утворюють суверенну державу Ватикан;

1939 рік — Третій Рейх укладає пакти про ненапад з Латвією й Естонією;

1945 рік — усім німцям у зонах окупації союзників наказують дивитися фільми про злочини нацистів у Бухенвальді;

1963 рік — відбувається теледебют групи “Роллінґ Стоунз”;

1967 рік — Ізраїль бере під свій контроль Стіну плачу в Єрусалимі;

1991 рік — Верховна Рада України ухвалює рішення про перепідпорядкування Україні союзних підприємств на території республіки.

Цього дня народилися:

1925 рік — український дисидент Іван Кандиба;

1926 рік — український художник-графік Анатолій Базилевич;

1978 рік — український легкоатлет, бронзовий призер чемпіонату світу 1999 року у метанні молота Владислав Піскунов.

Який сьогодні день в Україні і світі 

7 червня в Україні і світі святкують Всесвітній день турботи. Ця глобальна ініціатива спрямована на популяризацію доброти, співчуття та співчуття до інших. Всесвітній день турботи закликає людей проявляти прості вчинки доброти щодо оточення.

Незалежно від того, чи це допомога літньому сусідові з продуктами чи волонтерство в місцевій благодійній організації, цей день нагадує нам усім про важливість виявляти любов і підтримку тим, хто її потребує.

Метою Всесвітнього дня турботи є не лише поширення доброти в наших громадах, а й надихнути людей зробити турботу частиною свого повсякденного життя.

Міжнародний день фахівців у сфері постачання. Це день, коли визнається та відзначається наполегливість та відданість професіоналів у сфері постачання по всьому світу. Ланцюги постачання відіграють критичну роль у багатьох галузях, включаючи роздрібну торгівлю, виробництво, охорону здоров’я, логістику та електронну комерцію. Вони забезпечують, щоб продукти безпечно та ефективно доставлялися з різних куточків світу до наших дверей.

Міжнародний день обізнаності про синдром Туретта. Цей день призначений для того, щоб привернути увагу до синдрому Туретта, неврологічного розладу, який характеризується мимовільними рухами та вокалізацією, відомими як тики. Ці тики іноді можуть бути руйнівними або викликати страждання у людини.

Всесвітній день безпеки харчових продуктів. Цей день має на меті привернути увагу до допомоги у запобіганні, виявленню та управлінню харчовими ризиками, а також до сприяння продовольчій безпеці, здоров’ю людей, економічному благополуччю, сільському господарству, доступу до ринків, туризму та сталому розвитку.

День краудфандінга. Цей день приурочений до колективного фінансування проєктів, відомого як краудфандінг. Це спосіб залучення коштів, коли багато людей добровільно вкладають свої гроші через Інтернет, щоб підтримати якийсь проєкт або організацію. Мета збору коштів може бути різною: від реалізації продукту (наприклад, створення книги, диска, фільму) до благодійних акцій.

Європейський день зубних техніків. Це свято було започатковане з ініціативи Європейської федерації стоматологів-ортопедів (FEPPD), яка була заснована 1953 року. Метою цього дня є підвищення престижу професії зубного техніка, популяризація сучасних стоматологічних технологій та послуг, а також роз’яснення ролі зубних техніків у стоматологічній галузі.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *