Бандуристка з Шумська на Тернопільщині перемогла у двох міжнародних конкурсах

Бандуристка з Шумська на Тернопільщині перемогла у двох міжнародних конкурсах

13-річна Яна Колінчук вразила журі виконанням «Концертної п’єси» українського композитора Костянтина М’яскова

Навчитися гри на бандурі – було її дитячою мрією і дівчинка крок за кроком йшла до її втілення. Яна Колінчук закінчила 8 клас Шумської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Також вона навчається у Шумській школі мистецтв.
– Я вже граю на бандурі понад шість років, – розповідає дівчина. – Вдома у мене ніхто не займається музикою. Я ж захопилася бандурою, коли під час свята першого дзвоника почула, як дівчинка грає на цьому інструменті. Мені дуже сподобалося і я захотіла навчитися цьому. Вирішила записатися у школу мистецтв. Але у класі бандури не було місця і мені запропонували вчитися грати на баяні. Я спробувала і мені не сподобалось. На щастя, через тиждень мене перевели у клас бандури.
Досі Яна брала участь лише у шкільних конкурсах, або ж виступала на обласних змаганнях у складі ансамблю. А нещодавно перемогла у конкурсі “Super Art 2020”, який відбувався у Харкові. Незважаючи на карантин, змагання провели, але в онлайн-режимі. Музиканти записували і надсилали відео своїх виступів. Участь у конкурсі взяли не лише учасники з різних куточків України, а й дівчата та хлопці з-понад 11 країн світу, зокрема з Німеччини, Чехії, Молдови, Японії , Латвії, Угорщини, Америки – всього близько 500 учасників. У нагороду дівчинка отримала диплом і медаль. Згодом Яна знову здобула перше місце на міжнародному дистанційному багатожанровому арт-конкурсі «StarStart», який започаткували у Дніпрі. Попереду ще одні дистанційні змагання – вже у Чехії.
– Готувалася до конкурсу більше півроку, – розповідає дівчина. – Грала обраний твір щодня. Це «Концертна п’єса» українського композитора Костянтина М’яскова. Деякі моменти давалися важко, але я багато працювала над ними, аби гарно виступити. Оскільки через карантин не було можливості взяти участь в конкурсах у Шумську, ми вирішили спробувати свої сили у дистанційних змаганнях. Я не очікувала на перше місце – для мене це була несподіванка.

Яна переконана, їй вдалося перемогти завдяки педагогам, рідним та їх підтримці. Вона щиро дякує своїй вчительці Світлані Драгуновій.
-Вона завжди казала, що мені все вдасться і що все буде добре, я вірила у її слова, і просто відкинула усі страхи. І заграла», – зізнається школярка.
Щодня Яна грає на бандурі близько двох годин. Дівчина зауважує, їй дуже подобається музика, а педагоги кажуть, що вона народжена для гри на бандурі і що це її інструмент.
Яна мріє багато подорожувати, давати концерти гри на бандурі в різних великих містах, популяризуючи українську культуру і музику.
А поки шумчанка вирішила не зупинятися на досягнутому і вже готується до нових конкурсів. Перемоги додали Яні впевненості і вона хоче розвиватися та досягати нових вершин.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares