Чого чекати мешканцям сіл Тернопільщини?

Чого чекати мешканцям сіл Тернопільщини?

Влада обіцяє відремонтувати старі амбулаторії, побудувати нові, а частину лікарів – забезпечити житлом. При цьому громади мають бути готові до співфінансування

Цьогоріч Тернопільщина отримає 178 мільйонів гривень на покращення медичних послуг в сільській місцевості. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив голова обладміністрації Степан Барна.

Сьогодні мережа первинної ланки області – це 20 центрів первинної медико-санітарної допомоги, 215 амбулаторій загальної практики, 734 фельдшерсько-акушерських і фельдшерських пункти. З них уже вдалося реконструювати приблизно 45 об’єктів, розповів Степан Барна.

– Планується здійснити будівництво ще 18-ти амбулаторій загальної практики сімейної медицини, частина з них – із житлом для лікарів, – розповів він. – При розрахунках виходили з того, де є найбільш відчутна проблематика з якістю та умовами надання медичних послуг. До того ж в області планується реконструкція ще 47 діючих амбулаторій. Водночас, ми розуміємо, що навіть з комфортними умовами, але без сучасного обладнання, лікар нічого не зможе вдіяти. Тому кошти також будуть спрямовані на придбання медичного устаткування.

За словами голова обладміністрації, розвиток сільської медицини тісно пов’язаний з децентралізацією. Відповідно, громади мають бути готові до співфінансування.

– Ресурси, котрі сьогодні вливаються завдяки реформі місцевого самоврядування, також мають бути спрямовані на якісні медичні послуги. У регіоні вже створено 40 об’єднаних територіальних громад. Якщо держава бере на себе питання технічного забезпечення, то громади мають відповідати за матеріальні або капітальні видатки, пов’язані з облаштуванням і створення умов для лікаря, – розповів Степан Барна.

Він додав, що зараз в області готуються до перетворення закладів охорони здоров’я в комунальні некомерційні підприємства. Це теж передбачено медичною реформою.

– Багато хто скаже: невже ми комерціалізуємо медичну послугу? Насправді, не йдеться про її комерціалізацію, – прокоментував голова обладміністрації. – Говоримо про те, що будь-яка послуга має ціну. Інше питання, хто буде за неї платити. На першому етапі абсолютно повністю всі медичні послуги «закриватиме» держава. На другому етапі, якщо ми перейдемо на рівень страхової медицини, – то страхові компанії. При цьому, суть медичної реформи у тому, щоб людина сама вибирала, де їй краще лікуватися, адже тепер гроші ітимуть за пацієнтом.

Вакансії для сімейних лікарів

Тим часом на Тернопіллі не вистачає кваліфікованих медиків. Зараз в області зареєстровано 643 штатних посади лікарів сімейної медицини, проте зайнято 567 посад. Ще 76 вакансій – вільні.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *