Чортківчанка виготовила макет рідної школи з паперу

Чортківчанка виготовила макет рідної школи з паперу

Христина Глухан працює у техніці модульного орігамі  і відтворює відомі споруди рідного міста із звичайного офісного паперу. За допомогою спеціальної техніки формує цеглинки – модулі і з’єднує їх у одне ціле. Жінка взимку відтворила чортківський собор Верховних апостолів Петра і Павла, а цього разу зробила паперову копію міської школи №7, де навчалася і працювала до декретної відпустки.

  • Коли у вас з’явилося таке незвичне хобі?
  • Модульним орігамі, а саме так називається це мистецтво, почала займатися ще 9 років тому. Якщо детальніше, це техніка складання модулів з паперу в 3Д конструкції. Створюють модулі як класичне орігамі, а потім їх з’єднують, вкладаючи один в одний. Кожен листочок А4 я розрізаю на рівні частини. Це може бути 16, 32, 64 прямокутники. Все залежить від типу роботи. Тоді кожен папірчик складаю в трикутник (модуль). Далі з’єдную їх між собою з допомогою клею. Зовні роботи покриваю акриловим лаком для декупажу – так вони зберігаються краще і не втрачають колір.
  • Скільки робіт вже виготовили?
  • Більше сотні. Важко сказати точно. Це квіти, казкові герої на навіть пожежна машина з паперу. Мене ця справа дуже заспокоює.
  • Фото вашого собору облетіло всі новинні ресурси. Робота дійсно чудова. Як з’явилася ідея?
  • Ідею спорудити собор запозичила у колег із сусідньої країни. Спершу хвилювалася, що не зможу відтворити таку точну будівлю. Та коли чоловік пообіцяв допомогти, зважилась. Проект малювала вручну, використовуючи відео собору з висоти пташиного польоту, фото та оглядаючи споруду вживу. Виготовила макет за 2,5 місяці. Вага моделі – 4 кілограми, висота – 80 сантиметрів. Витратила на нього 500 листків звичайного офісного паперу і дві банки клею.
  • Розкажіть, чи важко було виготовляти паперову копію рідної школи?
  • 11 січня минуло 45 років з з дня заснування закладу, тож я вирішила підготувати подарунок до ювілею. Втілювати ідею у життя я почала 30 січня, а повністю завершила – 25 травня. Ця робота робота у 4,5 рази більша від попередньої, вона вміщає у собі 64 020 модулів. На виготовлення школи витратила 182 години – на нарізання паперу, 213 годин – на складання модулів, 152 години – на розробку макету та складання модулів у конструкцію, 35 годин – на монтаж роботи. Всього 582 години».
  • Де буде зберігатися макет?
  • У школі. Але на період з липня по серпень я заберу її додому, бо хочу покрити ще одним шаром лаку. А перед першим дзвоником її розмістять у вестибюлі або при вході в заклад».

Юлія СТАСИШИНА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *