Для чого потрібен диск зчеплення

Як працює 

Диск зчеплення є одним з найважливіших компонентів трансмісії автомобіля, який відповідає за передачу крутного моменту від маховика на вал зчеплення коробки передач. Звичайно, це не єдине його завдання. Увесь процес передачі потужності від двигуна до коробки передач і звідти до коліс стає можливим завдяки тертю — фізичному процесу, що відбувається між притискною пластиною та маховиком, а точніше його поверхнею тертя. Завдяки спеціальним гвинтовим пружинам водій не відчуває вібрацій, перевантажень під час зчеплення та ривків під час руху. Пружини дозволяють здійснювати багатоступеневий рух фрикційної пластини щодо маточини.

Спеціалісти компанії Autodoc (https://autodoc.ua/category/korzina-scepleniya-id661-3) завжди допоможуть у виборі диска зчеплення та інших потрібних деталей, при вигідному співвідношенні ціни та якості. З інтернет-магазину autodoc.ua здійснюється безкоштовна доставка товару в місто Тернопіль на дві СТО за адресами: вул. Степана Будного, 38 і вул. Протасевича, 3.

Товщина

Новий диск зчеплення має товщину приблизно 6-9 мм. Товщина може варіюватися в залежності від автомобіля та застосування колеса. Однак вона не може бути єдиним показником готовності диска до заміни — крім того, можуть бути інші пошкодження, що виключають деталь із подальшого використання.

Як довго служить 

На жаль, заміна диска не може бути запланована заздалегідь. Ремонт не потрібен доти, доки диск залишається функціональним. Безумовно, однозначним симптомом серйозних проблем є проковзування. Крім того, водія повинні насторожити поштовхи при запуску та дивні звуки, що виходять від коробки передач.

Швидший знос деталей неодмінно помітять водії, які живуть на схилах. Важливий також стиль водіння. Тому варто постійно спостерігати за поведінкою автомобіля.

Подовжити термін служби зчеплення досить просто. Для цього дотримуйтесь кількох простих порад. Перш за все, слід уникати раптового запуску. Крім того, на швидкий знос зчеплення впливає часта їзда під гору з великим навантаженням.

Скільки коштує 

Ціни на диски зчеплення можуть значно відрізнятися, залежно від того, для якого авто вони призначені. Диски розрізняють за розмірами, способом виготовлення та матеріалом. Правильний їх підбір дуже важливий: найчастіше лише один тип зчеплення підходить для конкретної моделі та двигуна.

Види дисків зчеплення

  • Бездемпферний.
  • З демпфером малих навантажень.
  • Демпферний диск зчеплення.
  • Диск зчеплення з демпфером малих навантажень і звичайним демпфером.

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares