Добірка рецептів найсмачніших пісних страв

Добірка рецептів найсмачніших пісних страв


Цього року Великий піст почався 15 березня, він триватиме сім тижнів і закінчиться 1 травня. У цей час ми пропонуємо вам удосконалити свої кулінарні навички, використавши рецепти по-справжньому смачних пісних страв, які можна приготувати і в будні, й до святкового столу.

Домашній пісний майонез
Потрібно: 100 г рафінованої олії, 1 ч. л. гірчиці, 2 ст. л. лимонного соку, по половині чайної ложки солі та цукру, трохи води (за необхідності можна збільшити кількість складових).
Приготування: поступово додаючи олію в гірчицю, збити соус віничком і додати інші інгредієнти.

Овочевий торт – альтернатива «олів’є» та «шубі»
Потрібно: варений буряк – 3 шт., картопля – 3 шт., морква – 2 шт., цибуля – 1 шт., спілий гранат, зелена цибуля.
Соус: пісний майонез.
Приготування: збираємо салат традиційно, натерши на тертці овочі й промащуючи шари підготовленим пісним майонезом. Щоб цибуля не гірчила, потрібно замочити її на кілька хвилин в окропі, остудити та збризнути соком лимона. Зібраний салат декорують зернами граната.

Пісна закуска з лаваша, грибів та капусти

Потрібно: 2 шт. лаваша, 200 г моркви по-корейськи, 150 г маринованих або смажених грибів (шампіньйони, гливи, опеньки чи білі гриби), 2 помідора, 200 г капусти, 1 цибулина.
Приготування: капусту шаткуємо досить тонко, помідори ріжемо на пластинки, з грибів (якщо мариновані) зливаємо всю рідину (можна викласти на друшляк). Цибулю дрібно нарізаємо. Розкладаємо на робочій поверхні лаваш, змащуємо його кетчупом. Зверху викладаємо капусту, помідори та корейську моркву, додаємо мариновані гриби (якщо великі, можна порізати), посипаємо цибулею та змащуємо пісним майонезом. Акуратно згортаємо лаваш, формуючи рулет, і відправляємо на 10 хв. у духовку, розігріту до 200С. Після приготування ріжемо на порційні шматочки.

Неймовірний суп-пюре з червоної сочевиці

Потрібно: червона сочевиця – 1 склянка, вода – 1 літр, ріпчаста цибуля – 1 шт., морква – 1 шт., гарбуз – 200 г, олія для смаження (після посту можна обсмажувати на вершковому маслі, тоді його потрібно приблизно 100 г), червоний перець – 1 ч. л., лимонний сік, борошно, аджика, томатна паста, куркума, зіра, сіль.
Приготування: цибулю очистити, порізати півкільцями, обсмажити. Посипати куркумою. Потім додати одну столову ложку борошна, обсмажити, додати червоний перець, томатну пасту і зіру. Перемішати. Нарізати шматочками моркву, гарбуз і додати на сковорідку до цибулі. Протушкувати. Сочевицю промити та додати на сковорідку до овочів. Все тушкувати протягом десяти хвилин. Викласти вміст сковороди в каструлю і залити водою. Довести до кипіння, додати сіль і варити, поки сочевиця не стане м’якою. Коли сочевиця та овочі готові, подрібнити до стану пюре за допомогою блендера. Додати ложку лимонного соку. Перемішати.
Приготувати соус. Обсмажити на вершковому маслі чайну ложку червоного перцю, ложку паприки та ложку аджики. Додати соус в суп.
Подавати слід гарячим з часточкою лимона. Можна додавати менше спецій, якщо бажаєте менш пряний смак.

Паштет з квасолі

Потрібно: квасоля – 1 скл., грецькі горіхи – 3/4 скл., морква – 1 шт., цибуля – 1 шт., перець і сіль – за смаком, часник – 1 зубчик.
Приготування: відварити квасолю, посолити. Моркву потерти на грубій тетрці та посмажити з подрібненою цибулею. Грецькі горіхи посмажити на сухій пательні. Все разом змолоти через м’ясорубку. Посолити-поперчити, додати подрібнений зубчик часнику. Перемішати. На цьому етапі приготування паштету з квасолею можна закінчити. Втрамбувати паштет у форму, поставити в холодильник на кілька годин. Тоді паштет буде густий, такий, що можна нарізати шматочками. Хто любить паштет більш рідкої консистенції, щоб намащувати на хліб – додає 2 ст. л. пісного майонезу.

Пісні оладки

Потрібно: 2 скл. борошна, 300 мл води, 1 ч. ложка сухих дріжджів, 1/2 ч. ложки солі, 2–4 ст. ложки цукру, соняшникова олія для смаження.
Приготування: змішати продукти у тій черговості, в якій вони написані. Накрити і поставити в тепле місце на годину. Тісто не перемішувати! Розігріти сковороду, налити трохи олії, нагріти. Смажити на середньому вогні з двох сторін під кришкою. Подавати з медом, варенням або, посипавши цукровою пудрою.
Тісто має бути густим, як сметана, але не забитим. Обов’язково, щоб не прилипало до ложки, мочіть її в холодній воді перед викладанням на сковорідку. Після смаження оладки викладаємо на паперові рушнички, а коли вбереться зайва олія, викладіть на тарілку, проте, не один на другий, щоб не втратили форму і не впали. Такі оладки залишаться свіжими та м’якими навіть наступного дня.
Олії має бути в міру, якщо забагато, оладки вийдуть надто жирними, а якщо навпаки, то не будуть апетитні. Якщо не хочете “пустого” десерту, викладіть готову масу на сковорідку, помістіть зверху вашу начинку та накрийте її тонким шаром тіста.
Готуйте на середньому вогні, можете накрити кришкою, так вони піднімуться ще більше. За бажанням посипте готові оладки цукровою пудрою.

З чого зробити пісні котлети?

Котлетки з квасолі

Потрібно: червона квасоля – 100 г, варена картопля – 150 г, сушені гриби або печериці – 100 г, вівсяне борошно – 2 ст. л., сіль – 1 ч. л., часниковий порошок – ½ ч. л., мелений коріандр – ½ ч. л., чорний перець – ¼ ч. л., олія – 10 г.
Приготування: квасолю і гриби замочіть в окропі, потім відваріть окремо до готовності. Варену картоплю натріть на крупній тертці. Варену квасолю подрібніть разом з грибами в блендері, з’єднайте з картоплею, додайте спеції і вівсяну муку. Перемішайте, сформуйте котлети. Обсмажити в невеликій кількості олії на сковорідці.

Картопляні котлети
Потрібно: фарш для котлет – 200 г, гриби білі смажені – 20 г, петрушка – 3 г, панірувальні сухарі – 20 г, олія для смаження – 30 г.
Для фаршу: горіх волоський – 100 г, картопля очищена – 500 г, хліб білий – 150 г, цибуля ріпчаста – 100 г, сіль – 10 г, часник очищений – 6 г, перець чорний мелений – 2 г, олія – ​​20 мл.
Приготування: приготувати фарш для котлет. Картоплю спекти і очистити від шкірки. Ріпчасту цибулю довільно нарізати і трохи обсмажити. Скласти в блендер ядра волоського горіха, картоплю, скибочки білого хліба без скоринки, трохи намочивши їх водою, цибулю. Все подрібнити. Одержаний фарш заправити сіллю, часником, перцем і олією. Сформувати з фаршу кульки, запанірувати в сухарях і обсмажити.

Котлети з сочевиці

Потрібно: 1 чашка зеленої сочевиці, 1 чашка тертої капусти, 1 морквина, 1 велика цибулина, 1 яйце, 3 ст. л. борошна, 1 зубок часнику (великий), сіль, перець, олія для смаження.
Приготування: сочевицю відварити до м’якості, зцідити воду та охолодити. Моркву подрібнити на середній тертці, цибулю порізати дрібними кубиками, капусту – на крупній тертці. Коли сочевиця охолоне, всі продукти змішати і подрібнити в блендері. Додати яйце, спеції, борошно, все добре перемішати. Якщо маса буде трохи рідка, викладайте її в розігріту олію на сковорідці ложкою, як оладки. Якщо ж хочете більш щільної консистенції, додайте ще борошна, тоді їх можна формувати руками.

Картопляна запіканка з грибами і помідорами
Потрібно: 700 г картоплі, 300 г печериць, 1 цибулина, 1 помідор, 2 ст. ложки олії, 2 ст. ложки пісного майонезу, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком.
Приготування: дрібно поріжте цибулю. Гриби поріжте тонкими пластинами. Обсмажте цибулю, а потім гриби на олії до випаровування рідини. Картоплю й помідор поріжте тонкими кружечками. Форму для запікання змастіть олією. На дно викладіть частину картоплі, посоліть і поперчіть. Потім викладіть шар обсмажених грибів. Поверх грибів піде другий шар картоплі, його також солимо і перчимо. На нього викласти помідори. Зверху – останній шар картоплі, трохи полити олією, посолити, поперчити і змастити пісним майонезом. Випікати в розігрітій до 180°С духовці до рум’яної скоринки приблизно 40 хвилин. Готовій запіканці дайте постояти 10 хвилин.

Журавлино-апельсиновий пунш

Потрібно: 1 апельсин, 1 яблуко, 1 лимон, 100 г журавлини, 100-150 г цукру, 4 ч. л. чорного чаю, кориця, імбир.
Приготування: добре промити всі фрукти. Яблуко нарізати шматочками й очистити від насіння, а лимон та апельсин нарізати кружечками. Усі порізані фрукти перекласти до великої миски. Додати цукор та розрізану навпіл журавлину. Все перемішати та залишити на 40 хвилин. Фрукти та ягоди мають пустити сік. Тим часом заварити 600-700 мл чорного чаю, додаючи сухий або свіжий імбир. До фруктів додати спеції (корицю, м’яту – будь-які за смаком). Вилити у суміш заварений чай, перемішати, накрити кришкою та залишити відпочити на 1-1,5 години. Готовий пунш перед подачею зцідити. Поставити в холодильник ще на годину.

В наступному випуску «Нашого ДНЯ» читайте рецепти неймовірно смачних пісних десертів.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *