Гідрометцентр прогнозує похолодання та температурні “гойдалки” на всю зиму

Гідрометцентр прогнозує похолодання та температурні “гойдалки” на всю зиму

Протягом всієї холодної пори погода буде нестійкою. Майже щотижнева зміна погоди та недостатність опадів – це сучасні українські реалії, які відбуватимуться найближчими роками незалежно від сезону. Про це повідомила на брифінгу у Києві завідувач відділом кліматичних досліджень довгострокового прогнозу погоди Українського Гідрометцентру Вазіра Мартазінова, передає кореспондент ТСН.

Що ж до погоди цього осінньо-зимового сезону, вже завтра дощі литимуть усюди, до них додасться й відчутне похолодання. На Заході температура впаде до нуля, можливий мокрий сніг, а найближче похолодання метеорологи очікують вже 7-9 жовтня – до -4-6 градусів вночі. Вдень буде тепліше на 5-6 градусів. Після цього потеплішає, а наступне суттєве похолодання очікується 28-30 жовтня, нічні температури можуть сягнути -10. У листопаді в другій половині очікується значне потепління, але до кінця місяця суттєво похолоднішає. І вже на початку грудня нас очікують перші справжні зимові дні з сильними морозами.

Раніше цей період називався “передзим’я” – і завжди були різкі похолодання, а після цього наставала справжня зима зі сніговими заметами та морозами. Нині ж у грудні знову очікується потепління до плюсових температур, а до Нового року – знову вдарять морози. Опади дуже сильні очікуються на початку грудня – це буде сніг, утвориться гарний сніговий покров. Втім дуже тривалої холодної зими очікувати не треба.

“З січня тривалих похолодань чекати не потрібно. Похолодання буде на початку місяця, похолодання буде наприкінці січня та у лютому, але вони не будуть такими активними та різкими, як кажуть народні прогнозисти”, – запевнила Мартазінова. Від середини лютого вже потрібно очікувати весінні процеси, які триватимуть дуже довго – аж до кінця червня. Зазначимо, що станом на 20 вересня українські комунальники підготували до опалювального сезону трохи більше 50% житлового фонду.

Джерело: ТСН




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *