Комунальні заклади на Тернопільщині контролюватиме громада

Комунальні заклади на Тернопільщині контролюватиме громада

На керівників комунальних підприємств та установ чекає цікаве нововведення від тернопільської облради. Вже незабаром усі вони працюватимуть за контрактом. Такі зміни, запевняють їх ініціатори, допоможуть боротися з корупцією і покращить ефективність роботи закладів.

Покращення ефективності громадського контролю за діяльністю комунальних закладів – один з кроків до поглиблення боротьби з корупцією та здійснення реформ і люстраційних процесів в області, – каже голова облради Василь Хомінець. –  Контрактну форму призначення керівників комунальних установ ввели  майже всі обласні ради. Здебільшого вона показує хороші результати. Саме введення контрактних форм та звітів у кадрову роботу комунальних закладів дозволить громадськості активніше та успішніше здійснювати контроль за їх діяльністю.

Контракт укладатимуть на термін від 1 до 5 років. Для керівників медичних установ – від 3 до 5 років. Самі ж керівники комунальних закладів до 1 жовтня мають вирішити, чи готові до таких змін. Якщо таки погодяться, то їхню кандидатуру має затвердити сесія облради після обговорення у профільній комісії та звіту про роботу перед громадськістю та журналістами. На цей час у області за контрактом працюють керівники вишів, очільники театру та філармонії.

За словами Василя Хомінця, у підпорядкуванні облради 168 комунальних закладів і підприємств. Частина їх керівників працюють на своїх посадах ще з радянських часів. Буває, вони просто відмовляються звітувати на сесіях облради.

Безстрокові призначення деяких осіб на керівні посади лише гальмують розвиток очолюваних ними закладів,  – каже керуючий справами виконавчого апарату Ігор Дулеба, – Деякі з них перейшли нам у спадок ще з радянських часів. Не розібравшись у ситуації, певні керівники виступають проти впровадження контрактів та звітів про проведену ними роботу, намагаються тиснути на депутатів.

Ініціатори нововведення зазначають, що укладання контрактів допоможе керівникам закладів боротися з корупцією, а не очолювати її.

– Керівнику забороняється укладати трудові договори з особами, які є близькими родичами або свояками, – пояснює депутат облради Володимир Чубатий. – Якщо у зв’язку з виконанням трудових обов’язків вони безпосередньо підлеглі або підконтрольні одне одному.

Окремим пунктом у контракті окреслять преміювання, адже, кажуть, буває таке, що керівники комунальних підприємств можуть отримувати зарплату 10-12 тисяч гривень, а наприкінці року виписати собі премію 140 тисяч.

За проект  положення про порядок призначення на посади та звільнення з посад, укладення контрактів з керівниками підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області депутати облради голосуватимуть під час сесії, яка відбудеться 3 липня.

Юля ТОМЧИШИН.

 

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *