Молимось за Україну. Молимось за Маріуполь…

Молимось за Україну. Молимось за Маріуполь…

2014_08_31_023711_01

Прем’єр-міністр Польщі і новообраний голова Європейської ради Дональд Туск відверто назвав події на сході України «війною» і закликав Європу допомогти Києву. На церемонії вшанування пам’яті загиблих під час вторгнення нацистської Німеччини у Польщу в 1939-у, а саме з цієї події почалася Друга світова, політик наголосив: «Сьогодні, дивлячись на трагедію українців, на війну – бо треба вжити це слово – знаємо: вересень 1939 року не може повторитися».

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр не виключає захоплення Росією українських земель для забезпечення сухопутного доступу до Криму і вважає реальною загрозу прямого військового конфлікту Росії та України. Про це він сказав у інтерв’ю газеті «Markische Allgemeine». На думку дипломата, не виключена нова спроба анексії з боку РФ через те, що вона відчуває труднощі з постачанням до півострова.

А за даними італійської газети «La Repubblica», глава Єврокомісії Жозе Баррозу почув від Путіна погрози через ситуацію в Україні. Виступаючи на зустрічі лідерів країн-членів ЄС, Баррозу сказав, що коли запитав у Путіна про розгортання військ в Україні, той перейшов на погрози. «Якщо я захочу, то візьму Київ за два тижні сказав», – відповів «цар».

Поки Захід повторював ідіотичну мантру про «глибоку стурбованість», війна увійшла в свідомість українців. Війна, а не АТО. Уже й міністр оборони Валерій Гелетей «завершив» атитерористичну операцію і «виграв» «гібридну війну». «Антитерористичну операцію зі звільнення сходу України від терористів завершено», – заявив міністр на своїй сторінці у «Фейсбук». Тепер, за його словами, в Україні почалася «велика війна», яку Європа не бачила з часів Другої світової. І додав: за інформацією неофіційних каналів, російська сторона кілька разів погрожувала, що у випадку продовження спротиву, готова застосувати проти нашої держави тактичну ядерну зброю. «Маємо терміново вибудовувати оборону від Росії», – сказав Гелетей.

Запізнився зі своїми ініціативами міністр оборони без війської освіти. Вибудовувати оборону потрібно було раніше. Не загинуло б стільки наших хлопців. І, може, не було б «Іловайського котла».

Через катастрофу в Іловайську Президент обіцяв зробити «серйозні кадрові висновки». За логікою, Гелетей – перший у черзі, кого мав би звільнити Порошенко з посади. Бо саме на ньому персональна відповідальність за чисельні втрати серед українських бійців.

Також важко зрозуміти, чому досі залишається на посаді керівник Державної прикордонної служби Микола Литвин – брат екс-спікера Володимира Литвина.

Він очолює Держприкордонслужбу 11 років. Налагодити контроль над кордоном його служба не в змозі. Чи не хоче? А той факт, що російські війська у День Незалежності безперешкодно зайшли в Україну у районі Новоазовська, де терористів «ДНР» на той час узагалі не було, свідчить або про некомпетентність Литвина, або про зраду. Адже це вторгнення дало можливість Путіну відкрити «другий фронт» на півдні Донеччини.

Як влада, «проффесіонали» Міноборони можуть дивитися в очі матерям, дружинам, дітям, рідні яких не вийшли з оточення з-під Іловайська? Які гинуть через прорахунки недолугих генералів і командирів? Звільнення бездарних керівників АТО і чиновників Міноборони не воскресить матерям синів.

Є інформація, що наших вояків під Іловайськом «злили». «Ми вижили, не дивлячись на те, що нас «злили». Ніякого коридору не було. Колону тупо почали розстрілювати. Ми пробили два кільця оточення і змогли вийти», – написано на офіційній сторінці окремої сотні «Крим» у «Фейсбук». А ще там страшні фотографії: розстріляна військова техніка, загиблі, випалена земля…

Важливо почути відповідь: чому солдатів, добровольців, які воюють автоматами 1962 року випуску, не мають важкого озброєння і, щоб урятуватися, змушені неймовірними зусиллями вириватися зі східного пекла, називають «дезертирами», судять, а зрадників у верхах, командирів підрозділів, на совісті яких тактичні прорахунки, бездарне керівництво АТО, не карають?

Для нас ці, так звані «дезертири» – учорашні студенти, аспіранти, слюсарі, будівельники – герої. Вони, а не напомаджені чоловіки-політики, чиновники, які сидять на різноманітних ток-шоу і просторікують, як треба воювати.

А коли наші хлопці «варилися» й гинули в «Іловайському котлі», Президент презентував виборчий блок свого імені. Ліпше б створив полк «імені Петра Порошенка» з «любих друзів», депутатів, генералів, полковників, чиновників… Кращого піару годі було б придумати.

Поки вітчизняний політикум переймається виборами, в експертній раді з питань нацбезпеки попереджують: у короткостроковій перспективі військово-політична обстановка у східній Європі та навколо України погіршуватиметься, а конфронтація в російсько-українських відносинах посилюватиметься. Тому українська влада повинна, найперше, ввести систему керівництва державою в умовах воєнного часу і оборони країни. Зокрема, цілодобову діяльність Кабміну щодо вирішення питань забезпечення оборони держави. Планування і проведення військових операцій має передбачати унеможливлення поповнення резервів терористичних угруповань з боку РФ. Слід підготувати населення до масштабної агресії з боку Росії і до оборони держави у максимально стислі терміни. Формувати потужні військові резерви. Оскільки Путін не бере до уваги жодних кроків України, крім її збройного опору, санкції західних держав не є дієвими, а дипломатичні можливості майже вичерпані, лише потужний збройний опір може дозволити змінити наміри Кремля знищити незалежність нашої держави, наголошується у заяві експертної ради.

…США і Європа мають визнати факт війни РФ проти України й розробити лінію власної поведінки. Україну треба або примусити здатись, або – озброїти для війни з Росією і гарантувати подальшу підтримку, наголошують закордонні експерти. Щоправда, «стурбована» Меркель дала зрозуміти: Німеччина заблокує постачання Україні зброї. Дежавю 2008 року. Тоді фрау Меркель разом з французами заблокувала нам ПДЧ в НАТО. А все зараз могло б скластися по-іншому…

І, взагалі, європейські зустрічі, чим ближче до зими, тим відчутніше пахнуть російським газом. Європа не може відмовитися від російських енергоносіїїв. Бо тамтешні виборці, навіть найбільші симпатики України, не погодяться сидіти взимку без тепла. Зрештою, чимало європейців вважають, що це не їхня війна. Поки що…

Росія не зупиниться на Україні, погнозують і вітчизняні, і західні експерти. Путін хоче розвалити НАТО. І лише питання часу – коли Росія використає росіян у країнах Балтії для створення нових «заморожених конфліктів». Польща ж, на думку аналітиків, у випадку небезпеки, буде змушена діяти так, ніби НАТО не існує і створить власний військовий альянс разом з країнами Балтії, можливо, навіть встановить буферну зону у Західній Україні. Також політичні оглядачі застерігають світ: якщо Путіну вдасться залякати Захід, ядерна війна стає реальною перспективою, адже його методи радо переймуть у Пекіні та Пхеньяні.

…Україна продовжує захищатися. Ворог хоче захопити Маріуполь – своєрідний південний форпост країни. Маріупольці, як у 1941-у, риють бліндажі, окопи, разом з військовими укріплюють інженерні споруди, створюють мінні загородження. «Війська, добровольчі частини готові боротися за Маріуполь до останнього. Головне – втримати загальнофронтову лінію і щоб не було оточення», – каже командир батальйону «Азов» Андрій Білецький. А ще важливо, аби Маріуполь рашисти не бомбили.

Молимось за Україну. За Маріуполь. За наших героїв. За мир…

Ольга ЧОРНА.

 

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *