На Тернопільщині фіксують десятки випадків вітрянки серед населення

На Тернопільщині фіксують десятки випадків вітрянки серед населення

На Тернопільщині фахівці державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» впродовж 7 лютого виявили 38 випадків інфекційних захворювань. Більшість з них – вітряна віспа.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби установи.
Так, протягом дня зафіксовано 19 випадків вітряної віспи. Серед інших інфекційних захворювань: гастроентероколіти – 3 випадки; скарлатина – 1 випадок; туберкульоз – 2 випадки; мікроспорія – 2 випадки; неверифікований гепатит – 1 випадок; лямбліоз – 2 випадки; ентеробіоз – 1 випадок.
Вітрянка (вітряна віспа) – гостре інфекційне захворювання, яке широко поширене у всьому світі. Ця хвороба вражає і дітей, і дорослих.
Передається повітряно-крапельним шляхом. При розмові, чханні, навіть прибуваючи з хворим в одному приміщенні, існує ризик захворіти. Причому інфікована людина стає «рознощиком» інфекції ще тоді, коли не відчуває ніяких підозрілих симптомів. Від моменту контакту хворого до прояву первинних симптомів може пройти максимум 21 день. Передбачити, заразилася людина чи ні, спілкуючись з хворим, неможливо.
«Хвороба частіше починається гостро з висипки і підвищення температури тіла. Гарячка триває 2-5 днів, при рясній і тривалій висипці – до 8-10 днів, може бути хвилеподібною. У дорослих висипці часто передують біль голови, зникнення апетиту, млявість, нудота, блювання, біль у попереку, животі. Цей період не перевищує 3 днів. Висипка з’являється протягом тижня у вигляді 3-5 спалахів: спочатку на волосистій частині голови, животі, грудях, плечах, стегнах, а потім без певної закономірності поширюється по всьому тілі; її майже не буває на долонях і підошвах. Густота висипки коливається від поодиноких елементів до рясної», – інформують у Тернопільському національному медичному університеті.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *