На Тернопільщині є три неблагополучних місця щодо африканської чуми свиней диких кабанів

На Тернопільщині є три неблагополучних місця щодо африканської чуми свиней диких кабанів

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області повідомляє, що у неблагополучному щодо АЧС дворі гр-нки Б., що у с.Бариш Бучацького району, проведено всі оздоровчі заходи, затверджені відповідним планом при введенні карантину.

Всі свині, які утримувались у зоні захисту піддані забою. При цьому було проведено відбір біоматеріалу від 14-ти тварин і доставлено в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи для дослідження на АЧС. Відповідно до результатів лабораторних досліджень від 15.12.2017 року – ДНК вірусу африканської чуми не виявлено.

Враховуючи вищевикладене, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Бучацькій райдержадміністрації своїм рішенням від 18.12.2017 року №4 зняла карантин щодо африканської чуми свиней із двору гр-нки Б., якій за вилучені свині (1 гол. загинула та 1 гол. піддана евтаназії) попередньо  було виплачено з місцевого бюджету кошти в сумі 15595 грн.

На території області перебувають на обліку три неблагополучні пункти щодо АЧС диких кабанів.

В урочищі «Під горою», що на території Іванчанської сільради Збаразького району, обстежуються мисливські угіддя для встановлення чисельності дикого кабана. Дане урочище входить в межі природного заказника обласного значення і відстріл там заборонений. Проте, в ході обстеження,  живих кабанів та трупів тварин не було виявлено.

У неблагополучному пункті  ТзОВ «Мисливське господарство «Оберіг» – в урочищі «Мильне» Мильнівської сільради Зборівського району, проведено відстріл одного дикого кабана і виявлено одного мертвого. Обидва трупи піддані утилізації методом спалювання, перегорілі останки захоронено, а на місці загибелі та захоронення проведено дезинфекцію.

В урочищі «Гарбузів», що на території Зборівської міськради (територіальна громада) Зборівського району, також проводяться обстеження угідь та інших місць можливого перебування кабанів, з метою їх відстрілу. При цьому живих кабанів та трупів тварин не було виявлено. 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *