На Тернопільщині відзначатимуть 100-річчя Чортківської офензиви (ФОТО)

На Тернопільщині відзначатимуть 100-річчя Чортківської офензиви (ФОТО)

Наступальна операція Української Галицької Армії 1919 року «Чортківська офензива» мала визначальне значення в українській історії. Цього року ювілейна дата – 100-річчя з часу цих подій. Саме тому готується широкий формат проведення даного заходу, до якого залучені три області: Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська.

Деталі щодо відзначення цієї пам’ятної події обговорили під час організаційного комітету, яке очолив голова ТОДА Степан Барна. Він наголосив: «Відзначення 100-річчя Чортківської офензиви – це велика дата для історії України і Тернопільської області. Я би хотів, щоб ми максимально включилися у формат організації заходів, залучили органи державної влади, місцевого самоврядування, військових з’єднань».

Заходи на Тернопільщині відбуватимуться протягом трьох днів: 7-9 червня. Основна локація – Чортківський район.

Заходи розпочнуться 7 червня у селі Ягільниця Чортківського району. Там відбудеться військово-патріотична гра «Чортківська офензива». Участь у ній візьмуть представники трьох областей. Попередньо заявлено 150 учасників.

Чому Ягільниця? Це місце, з якого розпочалася наступальна операція Чортківська офензива. Також цього дня запланована культурно-мистецька програма.

8 та 9 червня культурно-мистецькі заходи відбудуться у Чорткові. Основне, що передбачили в програмі, – виступи відомих українських гуртів та масштабна реконструкція бою.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *