Немає світла й банкомати не працюють: як зняти готівку з карти

Немає світла й банкомати не працюють: як зняти готівку з карти

Банківська система України пристосувалася до відключень світла після 2 років повномасштабної війни з росією. Понад 2/3 банківських відділень приєднані до системи Power Banking, що дозволяє зняти готівку без електроенергії. Крім того, українці можуть зняти гроші в касах магазинів, аптек та на АЗС, оплачуючи будь-який товар карткою або через мобільні платіжні системи.

Після 2 років повномасштабної війни з Росією банківська система України пристосувалася до постійних відключень світла. Відтак, без електроенергії українці можуть зняти готівку в банкоматах, які приєднані до системи Power Banking. Водночас крім цього є ще альтернативні способи, як-от каси магазинів, аптек тощо.

Чи можна зняти гроші без світла

Ще навесні у коментарі 24 Каналу банкір Сергій Мамедов пояснив, що українська банківська система наразі вже підготовлена до ракетних та дронових атак росіян.

За словами Мамедова, станом на весну, понад 2/3 всіх банківських відділень були приєднані до системи Power Banking.

Що передбачає Power Banking

Це безперебійне енергоживлення та безперешкодний доступ до мережі Інтернет. Також, це здійснення необхідних банківських операцій, як-от зняття готівки – в середньому по 10 – 20 тисяч гривень на добу. Повний перелік відділень по регіонах можна знайти тут.

Крім того, банкір зауважує, що коли відбуваються відключення світла та відбуваються мобільні перебої, у банківських додатках впроваджено цифровий підпис клієнта.

Як зняти готівку в магазинах, аптеках та на АЗС

Водночас якщо банкомати у вашому місці не працюють без світла, то ще з початку повномасштабної війни в Нацбанку повідомили, що зняти готівку можна на підприємствах торгівлі у випадку гострої потреби.

Як це працює на сьогодні

Зайдіть в найближчу аптеку, магазин або ж заїдьте на АЗС.

Придбайте там будь-який товар та оплатіть його платіжною карткою, або за допомогою Google Pay чи Apple Pay.

Перед розрахунком попросіть зняти з карти необхідну суму.

На руки за раз можна отримати від 500 гривень до 6 тисяч гривень. Уточнювати суму потрібно на касі.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *