Організовувала псевдореферендум на Херсонщині: у Тернополі судитимуть викриту СБУ колаборантку

Організовувала псевдореферендум на Херсонщині: у Тернополі судитимуть викриту СБУ колаборантку

Слідчі Тернопільського управління СБУ скерували до суду обвинувальний акт щодо чергової колаборантки, яка організовувала псевдореферендум на тимчасово окупованих територіях Херсонщини.

Про це повідомили у секторі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області. 

Під час досудового розслідування встановлено, що 60-річна жителька села Гостроподолянське після захоплення Скадовського району Херсонщини росіянами добровільно пішла на співпрацю з ворогом та погодилась допомагати представникам окупаційної адміністрації в проведенні фейкового голосування за приєднання Херсонської області до складу російської федерації.

Колаборантка пристала на пропозицію окупантів стати членом так званої «дільничної виборчої комісії» та публічно підтримала необхідність проведення незаконного «волевиявлення», організованого загарбниками з метою незаконної зміни меж території та державного кордону України.

Зокрема, в період з 23 по 27 вересня 2022 року вона здійснювала побудинковий обхід мешканців села з урною для голосування, а також агітувала місцевих жителів проголосувати за приєднання тимчасово окупованої території Херсонської області до складу рф у антиконституційний спосіб.

Служба безпеки завершила документування протиправної діяльності зрадниці і направила до суду обвинувальний акт із доказами її вини. За порушення ч.5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України їй загрожує покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

Розслідування проводилося за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.

Оскільки обвинувачена переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території, тривають комплексні заходи для її притягнення до фактичної відповідальності.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *