Переселенців, осіб, які постраждали від конфлікту, пенсіонерів навчатимуть фінансової грамотності

Переселенців, осіб, які постраждали від конфлікту, пенсіонерів навчатимуть фінансової грамотності

3

МБФ «Український жіночий фонд» розпочав реалізацію програми  «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього»  в рамках Проекту Агентства міжнародного розвитку США  (USAID) «Трансформація фінансового сектору».  Партнером, який реалізовує такий проект у Тернопільській області, є громадська організація ТМЖК «Відродження нації».

«Основною метою Програми є надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям, які постраждали в результаті конфлікту, та пенсіонерам шляхом забезпечення їх знаннями, навичками та впевненістю для прийняття обґрунтованих фінансових рішень в повсякденному житті,  надання їм можливості відігравати активну роль в житті своїх громад», – наголосила керівник організації, тренер проекту Галина Кравець.

Для таких категорій будуть проводитися тренінги з наступних питань – фінансова обізнаність (основи управління особистими фінансами і використання фінансових послуг, зокрема, управління сімейним бюджетом, постановка фінансових цілей, використання банківських карток, заощадження, кредити, планування виходу на пенсію і вирішення практичних пенсійних питань тощо); права споживачів (основи законодавства щодо захисту прав споживачів, як уникнути можливих махінацій, юридична допомога для споживачів фінансових послуг тощо); соціальне залучення в життя та мобілізація громад (створення партнерств і мереж на основі особистих потреб та інтересів, груп самодопомоги, волонтерських ініціатив тощо). Також для учасників тренінгів  надаватимуться консультації та публічно доступна інформація щодо можливостей і програм для внутрішньо переміщених осіб та людей, які постраждали від конфлікту.

Тренер проекту, заступник голови правління ТМЖК “Відродження нації” Марина Пасєчник розповіла, що в області буде проведено 10 тренінгів. «Окрім проведення тренінгів програмою заплановано надання консультацій для учасників тренінгів за допомогою електронної пошти, телефонних дзвінків та під час особистих зустрічей, організація і проведення щомісячних зустрічей з представниками регіональних відділень Пенсійного фонду України, органів соціального захисту населення та центрів зайнятості», – наголосила тренер.

Заступник  начальника головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області Володимир  Івахов наголосив на важливості провадження програми в області та висловив готовність підтримати проект шляхом розміщення інформації на інформаційних дошках, сайтах та надання, за необхідності, фахових консультацій.

Участь у прес-конференції також взяли  директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Богдан Рокочий та  начальник відділу організації  профорієнтації обласного центру зайнятості.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *